Odpowiedzi

2009-11-30T20:39:10+01:00
Przede wszystkim nie możemy być obojętni. Słysząc, jak znajomy chwali się jakimś nielegalnym wyczynem, albo pijańską zabawą, nie można uśmiechnąć się, pokiwać głową i pójść dalej. Należy okazać, że jesteśmy temu przeciwni. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, ale możemy pomagać je zwalczać. Trwa wojna? Zorganizujmy zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych. Wydarzyła się jakaś katastrofa? Może komuś trzeba pomóc?
Uważajmy także na nasze otoczenie. Zaczyna się od małych rzeczy, kradzieży cudzej własności, sięgnięciu po używki. A kto wie? Może jeden z twoich kolegów stanie się terrorystą, albo mordercą? Zapobiegajmy.
2009-11-30T20:40:24+01:00
Postawa młodego człowieka nie powinna być obojetna wobec otaczającego go świata. Powinien walczyć o prawa swoje i innych. Małymi kroczkami do wielkich przedsięwzieć. Rozpowszechnianie swoich poglądów pacyfistycznych( jeżeli owe posiada) w śród swojego środowiska, wpajanie bliskim, rodzinie o etycznym i prawowitym zachowaniu, np aby nie pili prowadząc, co prowadzi do śmierci wielu ludzi. Pisanie pism do wyższych organów władzy np. o leprze warunki w mieście. Prośby o innowacje terenów miejskich. Jeżeli chdzi o przemoc np w szkole która prowadzi do załamań i samobójstw( było kiedys kilka głośnych spraw na ten temat)to należy zgłaszać to nauczycielom wychowawcą, młody człowiek nie może pozostać obojętny.
Nie wiem za bardzo w jakim kierunku iśc troszke słabo wyjaśniłaś o co dokładnie chodzi.. Ale postaraj się to rozwinąć.
1 4 1