Pisząc list do Efezjan, Apostoł Paweł określa następujące owoce działania Ducha Świętego: Owocem zaś ducha jest: miłość , radość , pokój , cierpliwość, uprzejność, dobroć , wierność , lagodność , opanowanie.Przeciw takim /cnotom/ nie ma Prawa. Za pomocą opowiadania przedstaw jeden (bądz więcej) wybrany przezsiebie owoc. Zaprezentuj w swojej pracy to, jak wżyciu chrześcijanina Duch Święty przynosi owoce.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T13:57:37+01:00
" Owocem Ducha Świętego jest: miłość , radość , pokój , cierpliwość, uprzejmość, dobroć , wierność , łagodność , opanowanie.Przeciw takim /cnotom/ nie ma Prawa."
Był sobie kiedyś pewien młodzieniec, który chciał zostać w przyszłości przewodnikiem. Było to jego największe marzenie. Jednak miał dylemat czy chce być przewodnikiem, który prowadzi do Boga, czy takim który prowadzi ludzi do wielu miejsc. Głowił się długo nad tym problemem, aż wpadł na jego rozwiązanie. Postanowił zostać księdzem i miał też pracować w biurze podróży. Był szczęśliwy z tego pomysłu. Prowadził ludzi przez wiele lat, a jego prowadził Duch Święty. Jednak pewnego dnia doszło do tragedii. Młoda kobieta ześlizgnęła się ze skały i trzymała się na łamiącej się gałęzi. Przewodnik wiedział, że jeśli ją uratuje sam zginie. Mimo to oddał swoje życie za jej życie, prowadzony przez "posłańca" Boga. Wiedział, że na ziemi zostaje wiele jeszcze "owoców" Ducha Świętego.