Odpowiedzi

2009-11-30T23:02:54+01:00
WYWIAD Z HARCERKĄ
Czuwaj Druhno !
Mam na Imię Edward , jestem dziennikarzem z gazety "Głos Ludu" i chciałbym zadać kilka pytań .
[Dziennikarz] Czy zgodzi się pani na nie odpowiedzieć ?
[ Harcerka} Tak, oczywiście.
[D] ok. No to pierwsze pytanie . Co skłoniło Panią żeby dołączyć to tej organizacji ?
[H] przede wszystkim to że kocham pomagać ludziom i nieść pomoc bliźnim. Zawsze podziwiałam harcerzy za ich waleczność, a także odwagę którą wykazali się na wojnie. Więc postanowiłam zostać harcerką i zrobić coś dla innych całkowicie bezinteresownie tak jak zrobili to nasi bracia na wojnie walcząc o lepszą przyszłość.
[D] bardzo fascynująca odpowiedź. A teraz proszę mi powiedzieć ile już lat jest pani harcerką ?
[H] w tym miesiącu będzie już 10 lat.
[D] no to już sporo czasu .
[H] Owszem.
[D] Co harcerze robią oprócz pomagania innym ?
[H] Staramy się zawsze miło spędzać czas, żeby nigdy nie było nudno a także by zapominać o szarej codzienności, która niektórych z nas otacza. Najczęściej jednak spotykamy się drużynami przy ognisku gramy na gitarach i śpiewamy. Staramy się także nawiązywać nowe przyjaźnie.
[D] a Czy wyjeżdżacie gdzieś ? Wakacje i podobne sprawy ?
[H] tak oczywiście . Co roku na wakacje wyjeżdżamy na dwutygodniowy obóz. a przynajmniej raz na 2 miesiące staramy się uczestniczyć w jakimś rajdzie .
[D] Czym sa te rajdy ?
[H] Jest to coś w formie rywalizacji . Wiele drużyn z rożnych miejscowości spotyka się w jednym miejscu i dostaje mapę bądź wskazówki co mają wykonać,zrobić gdzie pójść itd. i która drużyna zdobędzie najwięcej punktów na trasie, na której będą stali na punktach inni harcerze otrzyma jakąś nagrodę typu : gitara, bongosy itp.
[D] Czyli bycie harcerzem to całkiem dobra sprawa. Nie można tu narzekać na brak przyjaciół czy też na osamotnienie i można się nauczyć wielu ciekawych rzecz od starszych i doświadczonych harcerzy .
[H] Jak Najbardziej Tak ! .
[D] To już wszystkie pytania jakie chciałem pani zadać . Bardzo dziękuje za wywiad.
[H] ja również.
[D] Czuwaj Druhno
[H] CZUWAJ !
1 5 1