Mam napisać dyktando z wyrazami: wrócić, świeży, odżywka, wygląd, oryginalny, wtem, zauważyć, sprężysty, makijaż, wyrzeźbić, przyrządzić, musieć, zdążyć, ujrzeć, narzucić, mężczyzna, Wieliczka, tempo, zahaczyć, rześki, rzekomy, przyjaciółka, rzucić, lekarz, dziecko, inwalidzki, blondyn, pójść, strój.
Można zmieniać formy itp.
Trzeba użyć 25 wyrazów.
Wiem, że to łatwe, ale nie chce mi sie myśleć:)
Wybiore naj! Szybko na wczoraj...xD

2

Odpowiedzi

2009-11-30T21:56:45+01:00
Jacek wrócił ze szkoły. POszedł pod prysznic użył odżywki do włosów i poczuł sie świeżo.Wyglądał bardzo oreginalnie. wtem zauważył, że ma na twarzy pryszcz.SZybko zrobił sobie lecuteńki makijaż. Miał on sprzyste włosy. Potem wyrzeźbił pięknaa rzeżbe. Musiał zdarzyc przed 12. Nagle zauwazyl mezczyzne ktory idzie w kieronku jedgo domu. ZAazucil palszcz i wyviegl na pole. mial szybkie tempo. byl rzeski poranek. okazalo sie ze to listonosz. za chwilke przyszla przyjaciolka. zahaczyla swoj rezkomy plaszc na wieszaku. Zaproponowala wyceiczke do wileiczki. pojechali tam ale jace udezyl sie w noge. pojecli do szpitala. tam lekard zbadal go i powiedzial ze to tylko stuczeni. bylo tam dziecko na wozku inwalidzkim dobrze ze jacek tak nie skonzyl. Zaprzyjaznis sie z blondynem, raze chodzili do kina wszedzie. potem jacek poszedl po stroj na przedstawinie i wrocili do domu po tych przygodach.
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-30T22:10:40+01:00
Kasia już dawno powinna wrócić do domu. Poszła po świeży chleb. Siostra, Maja czekała na nią z niecierpliwieniem z odżywką na włosach. Maja zawsze lubiła dbać o swój wygląd. Zawsze nosiła też jakiś oryginalny strój.
Wtem pomyślała, żeby zadzwonić do Kasi. Zanim wybrała numer zdążyła zauważyć, że ta właśnie zamyka furtkę. Zbliżała się w stronę schodów sprężystym krokiem. Maja spojrzała na makijaż siostry. Była pełna podziwu dla siostry, że w bardzo krótkim czasie potrafiła doskonale wyrzeźbić swoją figurę.
Obie miały przyrządzić kolację. Musiały zdążyć do powrotu rodziców z pracy.
Przy robieniu posiłku Kasia opowiedziała siostrze o tym, jak w pewien rześki poranek ujrzała przystojnego mężczyznę na wycieczce do Wieliczki. Od razu postanowiła narzucić tempo i jakoś go zahaczyć. Był to blondyn na wózku inwalidzkim. Rzekomo trafił na niego jako dziecko. Lekarz kazał mu pójść na rehabilitację. Maja wszystkiego dokładnie wysłuchała, bo Kasia była nie tylko jej siostra ale tez najlepszą przyjaciółką.
1 5 1