Mam do napisania opis koleżanki/kolegi.
Tzn, nie za długą chcrakterystykę. Jak wygląda, wiek,imię czy jest fajny i cechy charakteru. np.
Moja koleżanka ma na imię Agnieszka i ma 20 lat. Chodzi razem ze mną jednej klasy. Jest osobą szczupłą i wysoką. Ma niebieski oczy, mały nos i wąskie usta. Jej cechą charakteru jest przede wszystkim koleżeństwo. To dobra i miła dziewczyna otwarta na ludzi. Często pomaga mi w trudnych sytuacjach. Ma poczucie humoru. A w wolnych chwilach czyta książki.
Według mnie jest to najantypatyczniejsza osoba w klasie. Życzę każdemu takiej przyjaciółki jak Agnieszka.

3

Odpowiedzi

2009-11-30T22:56:58+01:00
My friend's name is Agnieszka.
She is 20 years old.
He lives in Warszawa.
He attands of the secondary school with me.
She is skinny and tall.
She has got blue eyes,small nose and narrow mouth.
She is very friendly and frankness.She helps me in difficult situations.
She is very funny and she sometimes reading books.
We know each other for many years .
She is my best friend.
I wish everybody such friend how Agnieszka...


P.S.-Nie tłumaczone słowo w słowo z tekstem przykładowym...
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-30T22:58:29+01:00
My best friend's name is Agnieszka and she is 20 years old. We are in the same class in school. Aga is tall and slim. She has blue eyes, a little nose and tight lips. She is very friendly for other persons. That girl is very good and nice person, also she is outgoing with people. She often helps me in very hard situations. She has sense of humour. In free-time, Aga reads books. In my opinion that Agnieszka is the most pleasant person in my class. I wish everyone to have the friend like Aga.
1 5 1
2009-11-30T23:03:48+01:00
Moja najlepsza przyjaciółka ma na imię Patrycja. I choć jest ode mnie o 4 lata starsza, zawsze znajdujemy wspólny język. Patt - bo tak ja nazywam - jest szczupłą i wysoką osobą. W szkole zawsze uchodziła za najładniejszą dziewczynę.
Jej oczy można porównać do okrąglutkich, połyskujących koralików. Zadarty nosek bardzo odmładza jej twarz, którą otulają, zawsze dokładnie ułożone, kosmyki blond włosów. Zawsze ozdabia je kolorowymi opaskami bądź spinkami. Przeważnie są koloru różowego. Największą wagę przywiązuje do ubioru. Jest perfekcjonistką w dobieraniu dodatków. Ma bardzo żywy, kolorowy styl. Nie wyjdzie z domu bez pasujących do siebie butów, paska i torebki o podobnym odcieniu.
Bardzo ją cenię. Ma świetny gust i jest zawsze pewna siebie. czasem trochę spontaniczna, ale wychodzi jej to na dobre. Patt jest jak najbardziej pozytywną osobą. Często się uśmiecha i rozwesela towarzystwo. jest najlepszą przyjaciółką jaką można sobie wyobrazić. Wiele razy tak było, że dzwoniłam do niej w środku nocy i ją budziłam. Opowiadałam szybko o swoim problemie, który nie pozwalał mi zasnąć, a ona wcale się na mnie nie złościła. Pomagała rozwikłać daną trudną sytuację. Pewnego razu to ona zadzwoniła do mnie z płaczem. Wtedy ubrałam się i jak najszybciej do niej dotarłam. Domyślałam się o co chodzi i chciałam być przy niej. Zawsze możemy na siebie liczyć. Zarówno w błahostkach jak i w sprawach wymagających kilku godzinnych "narad wojennych" .Patrycja ma wielu przyjaciół, ale śmiejemy się, że to właśnie dla mnie uciekła by z przed ołtarza i pojechała na koniec świata by wyciągnąć mnie z więzienia.
Wszystkim życzę takiej przyjaźni. Uważam, że każdy człowiek powinien mieć bratnią duszę, jaką jest dla mnie Patrycja. Świat bez tak wielkiego uczucia jakim jest przyjaźń był by szary, ponury, a ludzie na nim żyjący samotni.