Odpowiedzi

2009-11-30T22:57:03+01:00
Ludzie religijni byli duzo bardziej szanowani w zyciu . Dawała im chęci. Wielu z nich poszło do niego poniewaz chcieli zobaczyc wszechmogąconego
2009-11-30T22:57:07+01:00
Rola tej religi odgrywała ważną rolę.Dawała ludziom chęci do życia.Również ludzie religijni byli bardziej szanowani ponieważ w starożytności religia była rzeczą najważniejszą.Ludzie wypraszali sobie u Boga łaski. Stawali się lepszymi ludzmi bo wielu z nich chciało pójść do nieba i zobaczyć wszechmocnego.
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2009-11-30T22:58:41+01:00
Wejdź sobie na sciaga.pl w wyszukwarce wpisz : Rola religii w życiu społeczeństw starożytnego Wschodu. napisane całkiem dobrze. polecam. tak z ciekawości luknij na Rola Kapłanów i Religii w Starożytnych Cywilizacjach tez na sciaga.pl.


tak naluźno dodam, że :
- starozytni na tyle byli raczej obawa przed zemsta lub co najmniej niezadowoleniem bogów przejęci, że stawiali świątynie na cześć bezimiennych bostw , żeby czasem jakiś rozzłoszczony bożek nie mścił się na nich, nie zsyłał chorób lub innych zaraz czy klątw.
- pamietaj, że głoszących w owym czasie proroków nadejściela zbawiciela było wielu / tak jak samych zbawicieli/; niestety na poziomie szkól podst i średnich nie uczy się młodzieży o tym, że w czasach Jezusa było wielu, że tak ujmę ''Jezusów'' w tym sensie, że każdy z nich głosił swoje i każdy z nich twierdził, że jest tym prawdziwym, może dalej na studiach dowiecie się co takiego uwarunkowało to, że właśnie nasz Jezus został jakby to ująć ...hm... uznany za tego właściwego.
- często wiara / nie tylko chrześcijan./ w różne bóstwa opierała się też na niewiedzy i ciemnocie - co skrzętnie wykorzystywali władcy poprzez swoich doradców, kapłanów, szcownych starców i wszystkich, którzy po prostu mieli z takiego a nie innego stanu rzeczy korzyść.
- pamietaj, że był kult władcy stanowiący o jego boskości, który obwoływał się bogiem, pierwszym przed wszystkimi i wszystkim, któremu przypisywano nieomylność.
-ważny element wykorzystywany w religii to zjawiska przyrodnicze, ciała niebieskie : zaćmienie słońca, kult słońca czy księżyca.