Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-01T09:29:21+01:00
Święta Bożego Narodzenia, to w moim domu najważniejsze wydarzenie roku - okres radości i spokoju.. W tym czasie warto było by pomyśleć o sobie. O tym jakim jestem człowiekiem? Jak traktuje swoich bliskich?Warto w tym czasie pójść do spowiedzi , aby oczyścić swoją duszę, a potem do komunii.
Każdego roku lubię znów stać się dzieckiem i poczuć magie tych świąt !Dla mnie jest to najważniejsze święto w całym roku kalendarzowym , chociaż wiem , że święta wielkanocne są ważniejsze to bardziej wolę Wigilię. Zawsze nie mogę doczekać się wieczoru, kiedy przy pierwszej gwiazdce składamy sobie najserdeczniejsze życzenia łamiemy się opłatkiem i z całą rodziną zasiadamy do stołu domu na wieczerze. Ale są i tacy którzy Święta te spędzą samotnie mam nadzieje że i dla Nich zaświeci gwiazdka na niebie.
Jednym z symboli Świątecznych jest puste miejsce przy stole dla wędrowca .Miejsce takie symbolizuje również pamięć o tych, którzy kiedyś przy nim zasiadali. Jest to także nakrycie dla zbłąkanej duszy w naszym domu również takie miejsce czeka .Bardzo lubie zapach choinki no i symboliczne prezenty , które rozpakowuję po wieczerzy.

Jednak najbardziej liczy się przyjście Pana Jezusa na Świat to jest największym prezentem i jeśli tego nie czujemy to po co te Święta? Potem udajemy się cała rodziną do kościoła na pasterkę.

W Boże Narodzenie nasze domy odwiedzają prawdziwi kolędnicy. Myślę że wszystko będzie się zmieniać razem z prawdziwymi tradycjami. Ale wszystkim życzę aby dostrzegli ten największy Dar Świąt jakim jest Pan Jezus.
16 3 16
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T09:32:28+01:00
Jestem oddana Bogu.* Modlę się codziennie rano i wieczorem. Wiem, że aby dobrze przygotować się na przyjście pana jest cichość i pokora. Trzeba przejść drogę pokory, cichości, drogę akceptacji siebie i drugiego człowieka. Syn Boży stając się człowiekiem tak bardzo się uniżył. On potężny i wszechmogący Bóg. I w tym uniżeniu poszedł do końca, gdyż stał się najpierw małym, bezbronnym dzieckiem, uzależnionym od swoich stworzeń. - i właśnie dlatego należy dążyć tą drogą. Równie ważne jest także uczestniczenie we mszy świętej i regularne przyjmowanie Jezusa do swojego serca. Jezusa, któremu mam nadzieję, będzie w nim dobrze.


* Piszę w osobie 'ona'.
40 3 40
2009-12-01T09:33:25+01:00
Staram się żyć godnie i z dala od grzechu. Uczęszczam do kościoła, modlę się codziennie, przynajmniej co miesiąc chodzę do spowiedzi i jest ona szczera oraz prawdziwa. Unikam zła czyhającego na tym świecie, chociaż jest to bardzo trudno, przecież każdy człowiek ma grzechy. Pomagam bliźnim w potrzebie, szanuję innych ludzi bez względu na wiek, rasę, kolor skóry czy religię. Staram się żyć tak, jakby każdy dzień był tym ostatnim, ponieważ jak mówi Pismo Święte - "Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie".
13 4 13