Odpowiedzi

2009-12-01T14:12:01+01:00
Otton III wzorował sie na polityce i systemie swojego poprzednika Ottona II. Chciał stworzyć imperium złożone z czterech narodów. Swoją wizję przedstawił B. Chrobremu podczas zjazdu gnieźnieńskiego w 1000r. Chciał pozyskać Piastowicza do swoich celów. Imperium to miało być stworzone na kształt starożytnego Rzymu. Jednak nie miał podstaw, żeby stworzyć takie gigantyczne państwo. Samo Cesarstwo Niemieckie pod jego rządami straciło Połabie i trochę ziem na wschodzie.
Otton był młody gdy umarł, nie pozostawił potomków. Przyczyną śmierci była prawdopodobnie malaria. Zachorował na nią w 1002r. gdy uciekał przed rebeliantami z Rzymu do Rawenny.
8 3 8
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T14:58:30+01:00
Moim zdaniem Otton III wzorował się na swoim poprzedniku, lecz idee państwa Rzymskiego zaczerpnął od Starożytnego Rzymu. W swoich planach miał podbicie słowian, franków, germanów, anglosasów i innych narodów nalerzących do Cesarstwa Rzymskiego. Wzorem mógł byc Juliusz Cezar, Oktawian August itp.
30 2 30
  • Użytkownik Zadane
2009-12-01T15:12:35+01:00
Otton III próbował odciąć się od polityki swoich poprzedników, ojca i dziada, prowadził działania skierowane ku dyplomacji i rozwojowi gospodarczo-społecznego państwa, niż grabieżczych, wojennych planów Ottona I i II. Wzorował się na Karolu Wielkim i jego koncepcji zjednoczenia (podbicia) Europy (duży wpływ miała też wizja odnowienia cesarstwa rzymskiego), z tym, że koncepcja Ottona opierała się na działaniach pokojowych (zjazd z Gnieźnie). Miał zdecydowanie łagodniejszy stosunek do papiestwa, które jego poprzednicy uważali za własność prywatną, to samo tyczy się kontaktów z sąsiadami, w tym z Polską. Idea cesarstwa polegała właśnie na zjednoczeniu Europy i podzieleniu jej na 4 równouprawnione części: Włoch, Francji, Niemien i Słowiańszczyzny (łać. Roma, Galia Germania, Sclavia), z własnymi królami, wobec których cesarz występowałby w roli mediatora. Takich planów zdecydowanie nie mieli Otto I i II, powyższe wypowiedzi są więc błędne i głupie.
8 4 8