1. Napisz zawiadomienie o wznowieniu działalności szkolnego koła żeglarkiego. (nie może to być tylko 1 zdanie, stwierdzenie, że zawiadamiam).
2. kartka z kroniki na temat uroczystości ślubowania klas 1 gimnazjum.
3.Instrukcja dla osoby, która przygotowuje się do konkursu recytatorskiego.

1

Odpowiedzi

2009-12-01T15:52:07+01:00
1. Drodzy uczniowie! W związku z dużą ilością chetnych do uczestnictwa w szkolnym kole żeglarskim zawiadamiam, że z dniem dzisiejszym zajęcia kółka zostają wznowione. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w czwartki o godz. 16:30.
2. Wczoraj odbyły się doroczne uroczystości ślubowania klas pierwszych. Na początku wszyscy zgodnie wypowiedzieli tradycyjnę formułkę przyrzeczenia. Jak co roku, każda klasa musiała przedstawic jakiś skecz związany z codziennym życiem w klasie. Konkurencję wygrała klasa Ie, której scenka o lekcji polskiego rozbawiła wszystkich. Poza tym, odbywały się różne konkurencje zręcznościowe i umysłowe, za które można było otrzymac nagrody. Z pewnością te ślubowanie przejdzie do historii szkoły jako zorganizowane "najbardziej na luzie spośród wszystkich dotychczasowych".
3. Ważnym jest, żeby podczas recytacji wiersza nie odbiegac myślami od swojej roli, bo łatwo jest wtedy "stracic wątek". Postaraj się, żeby każdy przecinek, wykrzeknienia i inne środki stylistyczne były odpowiednio zaakcentowane, ale staraj się unikac nadinterpretacji tekstu. Pamiętaj, by swoją mimiką twarzy odegrac analogiczne do treści utworu emocje.