Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T15:54:02+01:00
Odpowiedzialność za Kościół to również świadectwo. Świadectwo życia Kościoła, parafii, księdza i każdego parafianina. Jezus Chrystus wzywa nas do składania świadectwa. Z racji naszego wyznania jesteśmy wezwani do składania ewangelickiego świadectwa życia w otaczającej nas rzeczywistości. Zważywszy na środowisko w jakim żyjemy oraz mentalność społeczeństwa, dla ewangelika składanie świadectwa nie jest łatwe. Na wstępie pojawia się pytanie: Kim jesteśmy, kim są ewangelicy? Czy to także chrześcijanie? Taka myśl nie jest pozbawiona podstaw. Bardzo często z ust turystów zwiedzających kościół pokoju w Jaworze padało pytanie: jaka jest różnica między chrześcijanami a protestantami, czy też między chrześcijanami a ewangelikami? Wśród niektórych wręcz rodziło się zdziwienie, że oprócz rzymskokatolickiego jest w Polsce jeszcze jakieś inne wyznanie, inny Kościół!

Konieczne jest więc ewangelickie świadectwo w tym społeczeństwie oraz świadectwo ewangelika, aby "innym" dać odpowiedzi na pytanie o to, kim jesteśmy. Udzielenie na nie odpowiedzi powoduje, że inni - rzymscy katolicy, zaczynają nas zupełnie inaczej postrzegać. Brak ewangelickiego świadectwa w tym bezpośrednio otaczającym nas społeczeństwie, w tym najbliższym nam kręgu będzie tworzył barierę pomiędzy nami, ewangelikami a innymi - rzymskimi katolikami.

Jest wiele możliwości składania tego świadectwa. Ukazały się wydawnictwa, których celem jest przybliżenie naszego Kościoła i wyznania innym, jak chociażby pozycja "Ewangelik-Katolik" czy też "Kościół Ewangelicko - Augsburski w Polsce". Zawsze jednak najlepszym świadectwem jest bezpośredni kontakt z drugim, tym "innym" człowiekiem. Rozmowa przełamuje pewne stereotypy i bariery. W tym bezpośrednim kontakcie z bliźnimi możemy powiedzieć, kim jesteśmy. Jakie są nasze korzenie, jaka jest nasza nauka, jaka jest nasza nadzieja.
9 4 9
2009-12-01T19:17:27+01:00
Odpowiedzialnmosc za kosciul jest zawsz potrzebn a ....musimy dbac o kosciul jak o samego siebie ....miejsce w kosciele ma kazdy czlowieka le o miejscew u boga pracujemy cale zycie wiec tez i w kosciele trzeba pracowac cale zycie
6 2 6