Odpowiedzi

2009-12-03T10:07:03+01:00
Chleb jest bardzo ważny w kulturze Europejskiej, a także ma ogromne znaczenie u chrześcijan.
Chleb jest to posiłek, który codziennie spożywamy i jest on praktycznie nie do znudzenia. Składa się on z tylko z dwóch składników mąki i wody. Patrząc na te składniki z drugiej strony mąka jest jak cierpienie pana Jezusa, a woda jest jak złagodzenie jego cierpień. W tradycji chrześcijańskiej chleb to ciało Chrystusa, więc jest on tak dobry jak sam Jezus Chrystus. Zesłano go nam by pomagał słabszym i siał dobro na Ziemi. Z chlebem jest tak samo w kulturze Europejskiej symbolizuje on wspólnotę i dobro. Dzielimy się nim z ludźmi! My Europejczycy oddajemy wielki szacunek do chleba.
Widzimy jak chleb pomaga, więc w tym powiedzeniu starajmy się być takimi dobrymi ludźmi jak Chleb.
1 1 1
2009-12-03T10:52:34+01:00
Chleb - najbardziej rozpowszechnione pożywienie ludzi, symbol wszystkich potrzeb życiowych, odgrywa ważną rolę w życiu religijnym i liturgicznym. Prosimy o chleb powszedni w naszej codziennej modlitwie, wierząc, że jako dar Boga jest znakiem Jego błogosławieństwa, opieki i opatrzności.
2009-12-03T15:46:46+01:00
Chleb jest święty, ponieważ jest to ciało Pana Jezusa. Poinformował Św.Albert o tym swoich uczniów na Ostatniej Wieczerzy. Każdy wierzący człowiek uważa chleb za najwspanialszego Jezusa Chrystusa. I chciałby być taki jak On. Pan Bóg także chciałby żebyśmy byli tacy jak jego Syn.

Słowa BĄDŹ DOBRY JAK CHLEB WYPOWIEDZIAŁ Św. Albert na Ostatniej Wieczerzy.