Odpowiedzi

2009-12-01T16:30:43+01:00
W trenach 5 i 8 J. Kochanowski opisywał swoja córkę jako dziewczynkę bardzo żywą, która wypełniała cały dom swoim radosnym śmiechem. z tego tez powodu jej śmierc uczyniła w domu takie wielkie pustki. Było to dziecko kture zawsze potrafiło rozweselić swoich rodziców ,,Nie dopuściłaś nigdy matce sie frasować Ani ojcu myśleniem zbytnim głowy psować,,, jej śmierć sprawiła że w domu było wiele pusto. w trenie 5 widać ja już bardziej jako odchodzacą do nieba i słabą dziewczynke.
18 2 18
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T16:44:04+01:00
Urszula Kochanowska(zmarła w wieku 2 lat )

Jan Kochanowski w trenie V porównuje Urszulkę do oliwki.
Która jest niczemu niewinna.Kochanowski zadaje sobie pytanie , dlaczego jego spotkało takie cierpienie.Córkę , którą kochał najmocniej na świecie, w tak krótkim czasie ją stacił.
W trenie VIII Kochanowski mówi nam , jak śmierć człowieka wpływa na nasze całe życie.Opisuje m.in.pustkę jaka zaszła w domu.Mówi nam też o Urszulce jaka była , jak się zachowywała.Uruszlka była jak mała recytatorka, przy niej nie można było się smucić bo swoim zachowaniem każdego pocieszała.Jednak potem Kochanowski dalej pogrąża się w żalu.I do końca swojego życia będzie miał tę malutką duszyczkę w swoim sercu.
31 4 31