Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • zawa
  • Początkujący
2009-12-01T17:14:02+01:00
''Pieśń o Rolandzie'' to utwór, którego głównym bohaterem jest rycerz Roland. Dzielny rycerz o wielkim sercu i ogromnej odwadze. Jego złoty charakter i siła pozwoliły mu dojść bardzo daleko. Roland choć wiedział, że może zginąć poświęcił swoje życie za ojczyzne, a także przyjaciół i bliskich. Często ludzie użalają się nad sobą gdy coś im nie wychodzi lub coś ich boli. On choć ciężko rany i bardzo słaby przyniósł ciała kolegów, by biskup mógł je poświecić. Chciał pochować ich tak jak należy. Postać Rolanda w naszych czasach jest nam mało znana. Ludzie patrzą tylko na swój czubek nosa, nie zauważając tragedii innych. Roland to wielki bohater, który powinnien być dla nas przykładem.
Oprócz wspaniałego wnętrza rycerz posiadał inne cudowne cechy. Był mądry, silny, wytrzymały i co najważniejszy był wierny swojemu panu.
Roland miał również swoją damę serca. Był jej wierny i strasznie ją kochał. Choć ''Pieśń o Rolandzie'' nie podaje na jej temat żadnych szczegółów to wiemy, że każdy średniowieczny rycerz taką damę miał. Dama była częścią życia Rolanda. Gdy walczył na wojnie to również poświecał sie dla niej.
Wiele ludzi uważa Rolanda za zwykłego rycerza, którego zadaniem jest poświęcić życie za kraj. Dla mnie to godny podziwu bohater, obrońca wiary i honoru.

dostaniesz za te charakterystyke piątke
1 5 1