Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T17:25:12+01:00
Pestka Ubyszówna:
przebywa w Olszynach wraz z matką.Pestka to dziewczyna ładna i zgrabna.Ma czarne oczy,puszyste włosy , które kontrastują z szarymi oczami. Lubi być w centrum zainteresowania:pewna siebie,przebojowa.Swoim zachowaniem przypomina zachowanie chłopców.Pestka pochodzi z zamożnej rodziny .Jest jedynaczką,ma kochających rodziców.Stanowi kontrast Uli,swojej przyjaciółki.Pestka to dziewczyna ambitna,nie lubi być gorsza od innych,nie znosi porażek.
Ula Zalewska:
To rówieśniczka i koleżanka Pestki.Ula to przeciwieństwo Pestki,dziewczyna małomówna,skryta i nieśmiała.Nie lubi się zwierzać.Próba opowiedzenia przyjaciółce o sobie kończy się niepowodzeniem.Ula bowiem potrzebuje akceptacji,Pestka słuchając myśli o czymś innym.To onieśmiela dziewczynę.
Po śmierci matki Ula wychowywana jest przez ciotki.W Olszynach mieszka jej ojciec,lekarz.Dziewczyna ma do niego żal,ponieważ zostawił ją i jej mamę,ale zarazem chce z nim nawiązać bliższy kontakt.Delikatność i urok osobisty zjednują Uli przyjaźń Zenka.Obdarza ją zaufaniem,jej powierza swoje sekrety.
12 3 12
2009-12-01T17:31:57+01:00
Urszula Zalewska to główna z bohaterek "Ten Obcy" I.Jurgielewiczowej.Była przyjaciółką Pestki.Miała około 13 lat mieszkała w Warszawie.Jej ojciec jest doktorem.Mieszkała wraz z ciotkami.Miała żal do ojca że ożenił się ponowniepo śmierci jej matki.Jest przekonana że ojciec jej nie kocha "Nie masz do mnie zaufania prawda - pyta ojciec- Skąd mogę mieć zaufanie?przecież ja tatki prawie nie znam".Ula jest dziewczynką :nieśmiałą,bojąźliwą,miłą.


Pestka Ubyszówna była przyjaciółką Uli.Ma ok.13 lat i mieszka w Warszawie.Na wakacje przyjechała wraz z matką na wieś.Jej ojciec jest inżynierem.
Pestka jest ładną, wysportowaną dziewczynką."W klasie,nie tylko w klasie, w całej szkole mówi sie o jej ocenach o jej różowej cerze, ładniejsza od Uli o wiele ładniejsza.Jak to się mogło stać że Zenek tego nie zauważył".Pestka jest dziewczynką:samolubną, leniwą,
11 4 11