(1 zadanie)
to jest krzyżówka i nie mam jednego wyrazu:
"Stanowi podstawę etiopskiej gospodarki" 9 liter i trzecia od koniec litera to literka "T"
(2 zadanie)
Podaj nazwę polityki stosowanej przez rząd RPA, która doprowadziła do tak dużych rozbieżności w poziomie życia tych dwóch grup społecznych. Wytłumacz, na czym polegała ta polityka.
(3 zadanie)
wymień co najmniej dwa argumenty potwierdzające słuszność powyższego hasła. a to hasło to RPA-najlepiej rozwinięte gospodarstwo Afryki
(4 zadanie)
Wyjaśnij terminy:
A) Ameryka Łacińska
b)Ameryka środkowa
(5 zadanie)
podaj kraje sąsiadujące z Etiopią

czekam na odpowiedż.:) dzięki i pozdrawiam! :)

1

Odpowiedzi

2009-12-01T17:57:42+01:00
Zad 1
rolnictwo
zad 2
polityka apartheidu-zakłada ona ograniczenie praw człowieka czarnoskurej ludności w wielu dziedzinach rzycia , takich jak edukacja , opieka zdrowotna, czyli prawa wyborcze.
zad 3
-występowanie licznych surowcuw mineralnych
-rpa należy do największych na świecie producentuw złota, diamentuw, platynt, węgla kamiennego oraz manganu. rozwuj gosp. jest możliwy dzięki eksploatacji tych surowcuw mineralnych.
zad 4
Ameryka łacińska- obejmuje wszystkie kraje położone na południu od stanów zjednoczonych. są to w większości byłe kolonie hiszpańskie bądz portugalskie.

Ameryka środkowa- to część ameryki puł. znajdująca się pomiędzy pszesmykiem Tehuantepec w meksyku a pszesmykiem panamskim. Do ameryki środkowej zalicza się także wyspy wielkie i małe antyle oraz bahamy.
zad 5
te państwa to: somalia, kenia, sudan, erytrea

licze, że pomogłam...pozdrawiam ;]