Zapisz ocenę filmu zgodnie z poniższymi podpowiedziami
a) Czego dowiedziałeś się o świecie, ludziach i życiu?
b) Które ze spraw poruszonych w filmie wywołały Twoje emocje?
c) Którego z bohaterów uznasz za wyjątkowego i dlaczego?
d) Jakie było Twoje ogólne wrażenie po obejrzeniu filmu?

Film "Zemsta"

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T09:04:23+01:00
Zemsta to film kostiumowy z 2002 roku, produkcji polskiej, w reżyserii Andrzeja Wajdy, na podstawie znakomitej komedii Aleksandra Fredry Zemsta.
Z filmu dowiedziałam się dużo o polskiej szlachcie w XVIII wieku. Mogłam zobaczyć ich kłótnie, sprzeczki i wojny sąsiedzkie. Dowiedziałam się, że szlachta była posiadaczami ziemskimi i miała własne zamki.W filmie zalała waga honoru, rosła waga pieniądza, jest walka o panowanie.
W filmie poruszane były wątki takie jak : miłość, nienawiść. Bardzo poruszył moje emocje wątek miłości Klary i Wacława. Zwyciężyła ona całą nienawiść sąsiedzką i przezwyciężyła kłótnie. na końcu ta para wzięła ślub.
Wyjątkowym bohaterem jest Papkin. Ten człowiek, o dużym poczuciu humoru, wielokrotnie mnie rozśmieszył. Miał bardzo specyficzny, dworski język i maniery. Myślał, że potrafi załatwić każdą sprawę, chociaż sie mylił. Wbrew wszystkiemu, jest postacią bardzo sympatyczną. Nadaje filmowi komizm i przyjemność oglądania. Jest wyjątkowy ! Ma w sobie coś takiego, że nie można go nie lubić.
Film bardzo mi sie podobał i każdemu mogę polecić jego oglądnięcie. Na pewno po zobaczeniu go, każdy będzie miał dobry humor!

moja praca na polaka ! ;D (trochę krótka, ale ocena nie może być za długa i można rozciągnąć jak szeroko piszesz ;pp ) ;)
mam nadzieję, że pomogłam ;)) ;*