Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • fox1
  • Początkujący
2009-12-01T17:26:04+01:00
Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii (zamiast na scentralizowanej energetyce węglowej) stymuluje średnią i małą przedsiębiorczość. Zarobią nie tylko właściciele farm wiatrowych, czy biogazowni, ale też dostawcy biomasy i producenci komponentów do instalacji OZE. Swoją drogą, nasz rynek jest tychże komponentów strasznie głodny – ta nisza nie jest jeszcze zagospodarowana.

► Mikrogeneracja, o której już tutaj pisałam, każdego Kowalskiego może uczynić przedsiębiorcą. Przydomowe źródła energii podłączone do inteligentnej sieci pozwolą sprzedawać prąd (kiedy mamy jego nadwyżki) i czerpać prąd z sieci (kiedy mamy jego niedobory). Obierając ten kierunek rozwoju, de facto zmierzamy ku energetyce demokratycznej, uwspólnionej. Być może w przyszłości, kiedy instalacje OZE zwiększą wydajność i nauczymy się magazynować energię, Kowalski będzie się cieszył pełną niezależnością energetyczną.

► System handlu emisjami gazów cieplarnianych jest mechanizmem rynkowym. To forma ograniczania emisji alternatywna wobec opodatkowania.