Uzupełnij tekst, wpisując 'nie' razem lub osobno.

Grupa mozolnie wspinała się na .... daleki już szczyt. ..... którzy .... śmiało zaczynali przejawiać oznaki zmęczenia. Nikt jednak ..... chciał .... cierpliwić pozostałych, którzy byli .... mniej wyczerpani. Przemek z .... ufnością spoglądał w niebo. Po pięknym słońcu .... zostało ani śladu. ...... zwiastujące nic dobrego czarne chmurzyska zbliżały się w .... samowitym tempie. - Czy .... lepiej byłoby znaleść jakieś schronienie przed ... uniknioną burzą ? Jeśli się .... pospieszymy, .... chybnie złapie nas ulewa - rozmyślał z .... pokojem. Obawiał się ... tylko deszczu. ..... wiedział , czy najmłodsi uczestnicy wycieczki .... przestraszą się błyskawic i grzmotów. - ..... marudźcie! Chodźcie prędzej! Schronisko już .... daleko! - nawoływał grupę, ..... bacząc na ..... najszczęśliwsze miny kolegów.

2

Odpowiedzi

2009-12-01T17:34:20+01:00
Grupa mozolnie wspinała się na niedaleki już szczyt. Niektórzy nieśmiało zaczynali przejawiać oznaki zmęczenia. Nikt jednak nie chciał niecierpliwić pozostałych, którzy byli niemniej wyczerpani. Przemek z nieufnością spoglądał w niebo. Po pięknym słońcu nie zostało ani śladu niezwiastujące nic dobrego czarne chmurzyska zbliżały się w niesamowitym tempie. - Czy nie lepiej byłoby znaleźć jakieś schronienie przed nieuniknioną burzą ? Jeśli się nie pospieszymy, niechybnie złapie nas ulewa - rozmyślał z niepokojem. Obawiał się nie tylko deszczu. Nie wiedział , czy najmłodsi uczestnicy wycieczki nie przestraszą się błyskawic i grzmotów. - Nie marudźcie! Chodźcie prędzej! Schronisko już niedaleko! - nawoływał grupę, nie bacząc na nienajszczęśliwsze miny kolegów.
141 4 141
2009-12-01T17:35:17+01:00
Niedaleki, niektórzy, nieśmiało, nie chciał, niecierpliwić, nie mniej, nieufnością, nie zostało, niezwiastujące, niesamowitym, nie lepiej, nieuniknioną, nie pospieszymy, niechybnie, niepokojem, nie tylko, nie wiedział, nie przestraszą, nie marudźcie, niedaleko, nie bacząc, nienajszczęśliwsze.
89 4 89