Argumentacja na dwa sposoby..

trzeba zargumentowac jakaś teze na dwa spozoby poztywny i negatywny
przyklad: I :Warto oglądac telewizje. Jest ona źródłem informacji, rozrywki... Moze byc onkem na swiat, przede wszystkim dla tych, ktorzy nie moga zobaczyc dleglych kontynentyow na wlasne oczy.
II: Warto oglądać telewizje jest ona zrodlem informacji, rozrywki... Często mowi sie jednak , ze telewizja jest zlodziejem czasu poniewaz wiekszosc emitowanych programow sluzy przede wszystkim rzrywce...

PROSZE O ZROBIENIE W PODOBNY SPOSOB TYCH PRZYKLADOW:
1. Wielu ludzi uprawia sport. Pomaga on im utrzymać dobrą kondycje.
2.W ostatnich latach wzroslo zainteresowanie nauka jezykow obcych. To dobrze bo ich znajoomosc pomaga w nawiazywaniu kontaktow miedzy ludzmi...

DZIEKI!!!

Acha to samo zadanie jest umieszczone w cw. jezykowych "to lubię" do klasy 2 gim na stronie 31 wiec jak ktos ma too,,, ;))

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T17:36:15+01:00
1.
I Wielu ludzi uprawia sport. Pomaga on im utrzymać dobrą kondycje. Uprawianie sportu jest najzdrowszą formą spędzania wolnego czasu i przedłużanie sobie sprawności fizycznej.
II Sport wiąże się jednak z kontuzjami, które wymagają długotrwałego leczenia i dużych wydatków.

2.
I W ostatnich latach wzroslo zainteresowanie nauka
jezykow obcych. To dobrze bo ich znajoomosc pomaga w nawiazywaniu kontaktow miedzy ludzmi z zagranicy, gdy pojedzie się gdzieś na wakacje.
II Zbytnie skupienie się na językach obcych może zapełnić cały czas wolny, a co za tym idzie, zmniejszenie kontaktów z innymi ludźmi oraz zaprzestanie zainteresowań innymi dziedzinami.
5 2 5