Odpowiedzi

  • Logi
  • Początkujący
2009-12-01T18:06:11+01:00
Drogi Boże,

Piszę do Ciebie ze szpitala. Mam 12 lat. Zdecydowałem się na ten list, bo wiem, że mój czas powoli się kończy.
Czasami, gdy leże na łóżku, myślę czy Ty wogóle istniejesz. Robi mi się wtedy zimno i bardzo, bardzo się boję. Nie wiem, co mam ze sobą zrobić, gdzie uciekać, żeby umknąć śmierci. Mama zawsze powtarza mi, że nie umrę, dlatego że Pan Bóg na de mną czuwa, ale ja wiem, że to tylko pociecha, abym się nie smucił. Często myślę czy wszystko w życiu zrobiłem i czy ktoś mnie jeszcze na tym świecie potrzebuje. Wiesz, że nie chcę wiele. Cokolwiek mi każesz - uczynię, tylko udowodnij mi, że jesteś. Powiedz mi, że jest nadzieja, ta ostatnia nadzieja, dzięki której znów będę zdrowy. Z całego serca proszę Ciebie Boże, abyś rozważył moje prośby i postarał się, abym powrócił do zdrowia.
Ja wiem, że jest to dla Ciebie trudne, ale przynajmniej daj mi znak, że wszystkie te prośby usłyszałeś.
Każdy, który jest ciężko chory, myśli, że może to być jego ostatni dzień, który spędzi na świecie żywych.
Gdy myślę o śmierci, dręczy mnie tylko jedno, „czy po śmierci trafię do nieba”?
Raz na lekcji religi, ksiądz powiedział mi, że każde dobre dziecko po śmierci trafia do nieba.
Zastanawiałem się nad tym bardzo długo. Pewnego dnia, z rana lekarz rozmawiał z moją mamą na temat mojej choroby. Usłyszałem, że zostało mi tylko jeszcze parę dni życia. Ta wiadomość sprawiła mi dużo smutku i żalu. Przez parę najbliższych dni nie mogłem zasnąć. Najbardziej, czego nie lubiałem, było zażywanie różnych i dziwnych leków, które były nie dobre w smaku, ale nie liczy się smak, lecz zdrowie. Moim największym marzeniem jest powrót do zdrowia

Czekam z niecierpliwością, dobry Panie Boże, na odpowiedź na powyższe pytania. Nie wiem, ile mi jeszcze życia zostało. Ty zresztą sam to wiesz najlepiej.


(mozna zmienic ze na przyklad piszesz z domu lub itp nic iinnego do glowy mi nie przyszlo)
5 2 5
2009-12-01T18:56:41+01:00
Panie Boże !


Piszę do Ciebie, bo tak wiele chciałbym ci powiedzieć. Chcę wyrazić Ci moją wielką wdzięczność i niezmierzoną miłość, za to wszystko, co czynisz dla mnie każdego dnia. Mój Boże Twoją opiekę i troskę czuję w każdej chwili mojego życia. Z Tobą jestem bezpieczny, Twoja łaska zawsze mnie prowadzi i chroni od złego. Wiem, Boże, że zawsze na Ciebie mogę liczyć, Ty nigdy nie zostawisz mnie bez opieki i pragniesz, abym postępował według Twoich przykazań. Panie Boże tak pragnąłbym spotkać się z Tobą, porozmawiać jak z najukochańszym Ojcem, wtedy., kiedy moje życie na tym świecie dobiegnie końca. Zawszę będę modlił się do Ciebie i oczekiwał naszego spotkania kiedyś w Niebie.
Twój wierny sługa (imię)
8 4 8