Odpowiedzi

2009-12-01T18:06:44+01:00
Pierwszy zamach Miedwiediewa

Ktokolwiek wysadził pociąg z Moskwy do Petersburga, udowodnił, że Rosja Miedwiediewa jest tak samo niestabilna jak Rosja na początku rządów Putina.
Bomba która dzisiaj wysadziła pędzący z Moskwy do Petersburga „Newski Ekspres” zabiła też ponad 30 pasażerów. Już po kilku godzinach z raportu FSB wynikało, że to był zamach. Użyto ładunku o potężnej sile. To pierwszy, tak poważny zamach w półtorarocznych rządach Dmitrija Miedwiediewa.
Owszem, bomby wybuchają cały czas na Kaukazie, w Dagestanie, czy Inguszetii. Tam krew leje się obwicie. Ale do stanu permanentnej wojny w górach Kaukazu Rosjanie już się przyzwyczaili. Tym razem terroryści uderzyli w samym sercu Rosji, na granicy ziemi twerskiej i nowogrodzkiej. Uderzono w pociąg łączący Moskwę z drugą, północną stolicą Rosji, Petersburgiem.


I drugie

Nowy szef Banku Watykańskiego będzie musiał postawić na cnotę umiarkowania i zręcznie rozbrajać miny pozostawione przez poprzedników.
Kilka dni temu rzymska prokuratura po raz kolejny wzięła na swój celownik Instytut Dzieł Religijnych (IOR) czyli Bank Watykański. Tym razem chodzi o 60 mln euro, jakie w ciągu trzech lat IOR umieścił we włoskim banku Unicredit. Prokuratorzy uważają, że sprawa własności kont na jakich znajdowały się te pieniądze, jest niejasna, a one same mogły służyć do prania brudnych pieniędzy.
Dla Ettore Gotti Tedeschiego, który od kilku tygodni kieruje IOR, skandal to ostatnia rzecz ,jakiej potrzebuje w ciężkim czasie uzdrawiania kościelnych finansów. Temu 64-letniemu włoskiemu ekonomiście nie można zarzucić braku doświadczenia. Praca w firmach doradczych takich jak McKinsey w Londynie, czy też doradzanie hiszpańskiemu gigantowi bankowemu Santander, jest świetną rekomendacją. Jako felietonista "L'Osservatore Romano" Tedeschi opublikował serię artykułów na temat obecnego kryzysu gospodarczego. Proponował nawet w jednym z nich, by przyznać Benedyktowi XVI Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii za najnowszą encyklikę społeczną "Caritas in veritate", która łączy obecny kryzys gospodarczy ze spadkiem urodzin w krajach rozwiniętych.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T18:20:37+01:00

Gospodarka
Fala bankructw polskich firm

Liczba firmy bankrutujących w pierwszych trzech kwartałach wzrosła o prawie 57% w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku. Z raportu Coface Poland wynika że w tym okresie sądy ogłosiły 497 bankructwa firm. Jednakże tempo powoli wyhamowuje w porównaniu do czerwca tego roku.
Przeczytaj podobne:Rosję czeka fala demonstracjiW sobotę przez Rosję przetoczy się fala demonstracji. [...]
Świat
Afganistan: Przeliczenie głosów potrwa 6 tygodni

Przeliczenie setek tysięcy spornych kart do głosowania z sierpniowych wyborów prezydenckich w Afganistanie może zabrać sześć tygodni i - jeśli konieczna będzie druga tura - nie odbędzie się ona wcześniej, niż wiosną - poinformowała w sobotę afgańska komisja wyborcza.

Niezależna Komisja Wyborcza (IEC), odpowiedzialna za liczenie głosów i ogłoszenie wyników wyborów, wyjaśniła to Komisji ds. Skarg Wyborczych (ECC), odpowiedzialnej za badanie
1 5 1