Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T18:19:52+01:00
Komputer może być pułapką. Nie musi, wszystko zależy od sposobu, w jaki korzysta z niego użytkownik. Internet daje nam wiele informacji, z jego pomocą możemy dowiedzieć się praktycznie wszystkiego. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że nie wszystkie wiadomości są nam potrzebne, część może wręcz szkodzić i wprowadzać w błąd, gdyż internet tworzą ludzie - a ci nie są nieomylni. Rozmawiając z osobami poznanymi w sieci i prowadząc blogi nie powinno się podawać swoich dokładnych danych osobowych, takich jak adres zamieszkania, nazwisko, czy telefon komórkowy. Można bowiem wpaść w ten sposób w pułapkę i pewnego dnia odkryć, że ktoś coś nam ukradł, albo internetowy "przyjaciel" czymś nam grozi.
Oprócz internetu na komputerze można też grać. Nie przynosi nam to żadnych korzyści, jest to raczej bezmyśle zabijanie czasu. Grając w krwawe strzelanki prawie zawsze wpadamy w pułapkę. Gry takie wyzwalają w nas (czasem niewidzialne) pokłady agresywności.
Poza tym, siedząc przed komputerem mimowolnie zatracamy się w wirtualnej rzeczywistości. Łatwo się uzależnić i stracić kontrolę nad czasem, jaki spędzamy przed ekranem.