Odpowiedzi

2009-12-01T21:02:03+01:00
Nanotechnika czy ogólnie mówiąc nanotechnologia polega na tworzeniu rozmaitych struktur o rozmiarach nanometrycznych (od 0,1 do 100 nanometrów), czyli na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek.
Zaprojektowane i wykonane dzięki nanotechnologii robot byłby w stanie tworzyć nowe roboty, a te z kolei następne. W ten sposób armia nanometrowych robotów mogłaby wykonywać różne pożyteczne czynności. Dzięki nanotechnologiom obecnie wykonuje się na przykład nanorurki czyli bardzo długie i puste w środku cząsteczki, oparte na węglu.
Cały dowcip w nanotechnologii polegałby na wykonaniu nanorobotów, czyli robotów które byłyby podobne do normalnych robotów tyle, że ich rozmiar byłby zupełnie inny czyli nano. Tego typu nanoroboty po zaprogramowaniu mogłyby tworzyć chyba wszystko na poziomie molekularnym atomowym to znaczy świat bez głodu bez problemów z wodą paliwami i tym wszystkim co obecnie trapi człowieka. Myślę, że nanotechnologia będzie się rozwijać i w końcu człowiek okiełzna nanostrukturę wszystkich cząstek, a nanoroboty po dostarczeniu in odpowiedniej ilości atomów danego typu będą nam robiły frytki z kiełbaską i musztardą sarepską. Ale to dopiero za kilka lat.
3 3 3