Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T20:05:12+01:00
Wiadomości z kraju->
1.Zakończyła się manifestacja policjantów

Tuż przed godziną 15 zakończyła się pikieta policjantów przed kancelarią premiera. Delegacja funkcjonariuszy spotkała się z wiceministrem SWiA Zbigniewem Sosnowskim, który obiecał im w połowie grudnia kolejne spotkanie w sprawie zaległych świadczeń.

2.Sąd wszczął postępowanie lustracyjne wobec Martyniuka

Gliwicki sąd okręgowy zdecydował o wszczęciu postępowania w sprawie zgodności z prawdą oświadczenia lustracyjnego posła Lewicy Wacława Martyniuka. Chciał tego katowicki IPN, zarzucając Martyniukowi kłamstwo lustracyjne. Poseł zaprzecza, by współpracował z SB i cieszy się, że sprawę wyjaśni sąd.

3.W Tatrach odnaleziono ciało polskiego turysty

Ciało polskiego turysty odnaleźli we wtorek ratownicy słowackiej Horskiej Służby - odpowiednika TOPR, po południowej stronie Świnicy w Tatrach.

4.Kempa wnioskuje o zabezpieczenie billingów m.in. Chlebowskiego

Posłanka PiS Beata Kempa złożyła wniosek o zabezpieczenie i przekazanie komisji śledczej bilingów rozmów z telefonów komórkowych i stacjonarnych, prywatnych i służbowych: b. szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego, b. wicepremiera i szefa MSWiA Grzegorza Schetyny, b. ministra sportu Mirosława Drzewieckiego i biznesmenów: Ryszarda Sobiesiaka, Jana Koska w okresie od 17 listopada 2007 r. do 9 października 2009 r.

5."Lepper bał się, mówił o fizycznej likwidacji"


Były wiceminister rolnictwa Maciej Jabłoński zeznał przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków, że w maju 2007 r. ówczesny minister rolnictwa Andrzej Lepper polecił mu załatwić sprawę odrolnienia działki koło Mrągowa i informować o postępach Andrzeja Rybę, którego przedstawił mu jako "pełnomocnika lub przedstawiciela gminy Mrągowo"

6.Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie

Po godz. 11 Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. projektami zmian w ustawie o zakwaterowaniu polskich sił zbrojnych oraz w ustawie o usługach turystycznych

7."Traktat pozwoli na realizację polskich celów w UE"


Traktat Lizboński, który wszedł w życie 1 grudnia, pozwoli na realizację polskich celów, jak wzmocnienie europejskiej polityki bezpieczeństwa i obronności - podkreślił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w radiu TOK FM.

Ze świata->

1.Media: Rosyjscy szpiedzy opuszczają Krym

Oficerowie kontrwywiadu stacjonującej na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej opuszczają Krym i przenoszą się z Sewastopola do Noworosyjska (Rosja) - podały we wtorek ukraińskie media z powołaniem na źródła w prasie rosyjskiej.

2.UE uzna podział Jerozolimy na dwie stolice

Unia Europejska publicznie uzna w przyszłym tygodniu podział Jerozolimy na dwie stolice - Izraela i państwa palestyńskiego - pisze izraelski dziennik "Haarec", powołując się na wewnętrzny dokument unijny, opracowany przez przewodniczącą w tym półroczu UE Szwecję.

3."Wybory prezydenckie staną się wyborem ukraińskiego losu"

W 1991 roku Ukraińcy wybrali niepodległość, a w styczniu przyszłego roku określą, jaką drogą podąży ich państwo w przyszłości - oświadczył prezydent Wiktor Juszczenko, przemawiając we wtorek w Kijowie z okazji 18. rocznicy referendum niepodległościowego.

4.Włamywacz chciał sobie po prostu odpocząć

28-letni mężczyzna, który w Łuczeńcu na południu Słowacji włamał się do jednorodzinnego domu, najwyraźniej nie miał złych zamiarów - chciał sobie po prostu odpocząć - informują we wtorek słowackie media

5.Miedwiediew jedzie do Watykanu

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew odwiedzi w czwartek Watykan, gdzie zostanie przyjęty przez papieża Benedykta XVI. Będzie to jego pierwsza wizyta w Stolicy Apostolskiej. Rzeczniczka rosyjskiego prezydenta Natalia Timakowa poinformowała, że audiencja Miedwiediewa u papieża planowana jest na około pół godziny.

6.Ksiądz ujawnił próbę wymuszenia haraczu

Podczas mszy proboszcz z Neapolu ogłosił parafianom, że kamorra zażądała haraczu za prace remontowe w kościele od wykonującej je firmy. "Nie ma mowy" - powiedział ksiądz Mario Ziello. Jego słowa odbiły się szerokim echem we Włoszech

7.Bułgaria: personel w NATO nie otrzymuje płac od dwóch miesięcy

Od dwóch miesięcy bułgarski personel w NATO nie otrzymuje płac - poinformował we wtorek sofijski dziennik "Trud". Chodzi o ponad 70 osób, pracujących w Brukseli i w kwaterze głównej paktu w Mons
2009-12-01T20:30:02+01:00
Z kraju:
1.Sejm w ogniu !
Pożar wybuchł nagle w hotelu poselskim.Gryzący dym wypełnił pomieszczenia.Ewakuowano 15 osób.
2.Krus kupuje nowe auta !
Urzędnicy zamówili kolejnych 15 samochodów. Teraz mieli ich już w sumie ponad 350.
3.Prezydent dla leni z Wiejskiej
Dzięki kosztownemu gadżetowi elektronicznemu wart 3 tys.zł posłowie nie będą musieli chodzić do pracy.
Sejm chce rozdać posłom najnowocześniejsze komórki, przez które jak w komputerze, nie ruszają się z domu będą mogli oglądać obrady i wymieniać się informacjami.
4.Upadek Premiera.
Donald Tusk nie miał żadnych szans.Ostro zaatakowany premier po prostu wyleciał w powietrze.Gruchną barkiem o ziemię i zwinął się w kłębek .Kiedy podbiegli do niego koledzy, leżał i trzymał się za kostkę.Tak urządził go Jan Ciechulski asystent ministra Tomasza Arabskiego, wszystko wydarzyło się na meczu piłkarskim w czasie sparingu platform.
5.Dramat Isabel.
Brak jej natchnienia.Żona Kazimierza Marcinkiewicza kupuje tomik poezji i sztuka inspiracji u innych.

P.S.Mam tylko z kraju xD