Odpowiedzi

2009-12-01T20:10:22+01:00
Jedna ofiara zderzenia autobusu z autem osobowym w Rybniku.

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w zderzeniu volkswagena golfa z autobusem miejskim w Rybniku. To kolejny dziś wypadek na śląskich drogach, w którym ucierpieli pasażerowie komunikacji miejskiej.---->krótka wersja.


Do wypadku doszło przy ul. Raciborskiej. Kierujący golfem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z autobusem miejskim. Do szpitala przewieziono kierowcę volkswagena i trzy osoby, które jechały autobusem. Jak powiedział komisarz Janusz Jończyk z zespołu prasowego śląskiej policji, lekarzom nie udało się uratować życia kierowcy volkswagena. Na miejscu trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Jończyk mówi że, nie był to jedyny wypadek odnotowany dziś po południu w woj. śląskim. W Sosnowcu przy ul. 11 listopada kierujący ciężarówką, próbując zawrócić na rondzie, zajechał drogę kierowcy autobusu linii 221. Dwie osoby jadące autobusem trafiły do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Także dziś po południu doszło do zderzenia ciężarówki i fiata punto na drodze między Gierałtowicami a Knurowem. Kierowca ciężarówki próbując ominąć punto, uderzył jeszcze w stojący na parkingu przed sklepem inny samochód. Kierowca punto został przewieziony do szpitala.---->długa wersja