Odpowiedzi

2009-12-01T20:31:42+01:00
Dom rodzinny powinien dać każdemu siłę do działania i wiarę w swoje możliwości. Rodzice muszą wspierać dziecko w jego przedsięwzięciach i celach, inaczej w dorosłym życiu zgubi się i nie będzie potrafiło sobie poradzić. Należy też przekazać synom i córkom ciepło i miłość, aby rozgrzewały ich duszę w trudnych chwilach.
Czy każdy dom daje to, co powinien? Czy każdy rodzic zdaje sobie sprawę ze swoich obowiązków? Nie. Tyle się słyszy o ojcach i matkach, które ignorują, lub wręcz odrzucają swoje dzieci. Tak wychowani ludzie, gdy są już starsi, popełniają te same błędy. W ten sposób rośną pokolenia osób, o których w dzieciństwie nikt nie pomyślał, lub też odwrócił się od nich plecami.
Nie wolno nam zapomnieć o tym, że w przyszłym życiu naszym zadaniem będzie dobre wyposażenie i przygotowanie swojego dziecka do samodzielności. Wystarczy trochę ciepła i zrozumienia. Czy to tak dużo?
1 5 1
2009-12-01T20:43:21+01:00

Dom rodzinny jest miejscem , w którym spędzamy przeważającą część życia . Tu koncentrują się nasze interesy życiowe , tu podejmujemy ważne decyzje na przyszłość , otoczeni jesteśmy najbliższymi . Dobrze by było , gdyby dom wyposażyć w piec, który ogrzewał nas będzie w mroczne wieczory i chłodne poranki . Dobrze byłoby mieć duży plazmowy telewizor , by wspólnie oglądać ciekawe programy . No i pralkę , by od czasu do czasu uprać swoje rzeczy .
Można wymieniać bez końca . Czy te rzeczy są jednak najważniejsze ?
Wyposażmy dom rodzinny w miłość . Taką , która ogrzewa nasze serca .
Taką , która tworzy najpiękniejszy scenariusz zgadywania świata wraz z najmilszymi sercu ludźmi . Nawet telewizji oglądać się nie chce . Miłość pełną zrozumienia , szacunku , tolerancji . Uprzątnięty zostanie cały bałagan ,bagaż zbędnych niedomówień , sporów , utarczek . Miłość będzie muzą inspirującą do tworzenia pozytywnego klimatu i wnętrza . Będzie dostarczała światła na pochmurne dni . Będzie ręcznikiem ocieprającym pot z zapracownego czoła . I filiżanką dobrej herbaty po męczącym dniu . I czekoladą osładzającą gorzkie chwile . Pielęgnujmy ją , aby jak najwięcej czerpać z jej bezkresnego źródła dobroci . No i może na dokładkę wyposażmy dom w biblioteczkę , gdzie każdy domownik znajdzie coś dla siebie , gdy będziemy chcieli pobyć w ciszy , jednakże zawsze ze świadomością pożądanej bliskości drugiego człowieka .
3 4 3