Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T21:03:15+01:00
Łąknących nakarmić-dzielić się z innymi
pragnących napoić -zaspokajać głód i pragnienie wszystkich mamy do tego prawo.
nagich przyodziać
podróżnych w dom przyjąć - przyjmować innych do domu tak jak chcemy powitać i przygarnąć pana jezusa
wieńżniów pocieszać -odwiedzać
chorych nawiedzać- odwiedzać i leczyć
umarłych pogrzebac -obchodzić się z szacunkiem do zmarłych ciał
2 3 2
2009-12-01T21:03:53+01:00
Niezależnie od tego kim był dany człowiek, każdy chrześcijanin powinien:

Głodnych nakarmić - gdy zapuka ktoś do twoich drzwi, daj mu bułkę, nie zawsze jest to złodziej, są ludzie, którzy nie mogą zjeść codziennie ciepłego posiłku
2. Spragnionych napoić - woda jest niezbędna do życia, każdy chce żyć.
3. Nagich przyodziać - są ludzie ubodzy i mają wielodzietne rodziny. W domu jest po kilkoro, a nawet kilkanaście dzieci. Sama znam taki przypadek. Może warto oddać jakieś ubrania, z których już wyrosłaś lub nie będziesz ich używać?
4. Podróżnych w dom przyjąć - każdego gościa powinno się przywitać serdecznie, zaproponować mu wszystko, czego potrzebuje, pomóc mi, dopóki nie pojedzie dalej.
5. Więźniów pocieszać - wyobraź sobie, że siedzisz w więzieniu, może i poczułaś skruchę, żałujesz jakiegoś występku, wiesz, że słowa: niedługo wyjdziesz - nie pomogą. Należy więc każdą osobę wspierać, być z nią, trwać... tyle się słyszu o wieszaniach się...
6. Chorych nawiedzać - chorych... czy jeśli jest trędowaty to pójdziesz dalej? Pewnie tak, a postaw się w sytuacji drugiej osoby, sama chciałabyś pomocy. Pomagaj tym, którzy Cię potrzebują, nie jesteś chyba rasistą, prawda? A to obowiązek godny chrześcijanina. Jeśli Twoja babcia jest ciężko chora, to powiesz: "Wyzdrowieje" lub "Pójdę innym razem, bo jestem dzisiaj umówiona z Tomkiem, Kubą, Patrykiem..."?
7. Umarłych pogrzebać - niezależnie od wiary, każdy powinien być pogrzebany, mieć swój pochówek i miejsce na cmentarzu