Odpowiedzi

2009-12-02T07:19:10+01:00
Grunt to dobrze posmarować
21listopada na trasę wybiegnie królowa śniegu, czyli Justyna Kowalczyk. W poprzednim sezonie zdominowała swoją dyscyplinę-wygrała PŚ, zdobyła złote medale na MŚ. Ma dopiero 26 lat, a jej trener Aleksander Wierietelny powtarza, że Justysię trzeba czasem przeganiać to pracy, bo jest zbyt ambitna. Kowalczyk też nie zdobyła nigdy złota- a Turynie była trzecia. W Kanadzie będzie faworytką , Musi tylko uwarzać na zdrowie i... smarowanie nart. Jak warzne jest przygotowanie sprzętu, Kowalczyk przekonała się dwa lata temu w zawodach Tour de Ski. Narty nie jechały i Polka, choć świetnie przygotowana, zajęła dalekie miejsce. za smarowanie odpowiadał Norweg Ulf Olsson, ale odszedł i związek narciarski musi znaleść następcę. Być może będzie to decyzja na miarę olimpijskiego złota.


Do tarczy albo na tarczy
Krąka z najcenniejszego kruszcu nie ma też trzeci polski zimowy as, czyli Tomasz Sikora. 36-letni biatlonista, który wywalczył srebro w Turynie, przeżywa trzecią młodość. Przebąkiwał już o końcu kariery, aż tu nagle w poprzednim sezonie PŚ zajął drugie miejsce. Sikora biegał fantastycznie, ale zawsze pudłował o jeden raz za dużo. -Ech, gdyby tak poprawić to strzelanie-wzdychał Polak, który starty zacznie w Grudniu.
1 5 1
2009-12-02T07:19:43+01:00
1Chcą Pokojowego Nobla dla Fidela Castro

Akcja podobno zainicjowała "grupa obywateli" Argentyny /AFP

O akcji zbierania w internecie podpisów poparcia dla Fidela Castro jako kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla w roku 2010 poinformowała w poniedziałek oficjalna kubańska strona informacyjna Cubadebate.cu.

Według tego źródła zbieranie podpisów pod adresem [email protected] zainicjowała "grupa obywateli" Argentyny, która zbiera propozycje "ruchów społecznych, kulturalnych, politycznych, akademickich i obrońców praw człowieka". Nazw tych ruchów nie podano.

2Surkis: Cztery miasta i finał dadzą mi szczęście

Euro 2012 w czterech miastach Ukrainy i finał w Kijowie to jedyna decyzja UEFA, która mnie uszczęśliwi - oświadczył we wtorek prezes Federacji Futbolu Ukrainy Hryhorij Surkis.

Według jego oceny wszystko wskazuje na to, że UEFA pozostawi Ukraińcom prawo do organizacji turnieju we Lwowie, Charkowie i Doniecku, a jego finał odbędzie się w stolicy. Decyzję w tej sprawie UEFA podejmie 11 grudnia.

Surkis ujawnił w rozmowie z dziennikarzami, że podczas posiedzenia zarządu UEFA w szwajcarskim Nyonie 23 listopada eksperci tej organizacji "wysoko ocenili przygotowania Ukrainy do Euro 2012" - relacjonuje ukraińska agencja Ukrinform.