Odpowiedzi

2009-12-02T12:06:09+01:00
Po zwycięskiej bitwie otrzymuje tytuł tana Kawdoru. Jest wiernym, odważnym rycerzem. Wszystko zmienia się, gdy czarownice przepowiadają mu przyszłość. Wizja zdobycia tronu powoduje przemianę wewnętrzną Makbeta i prowadzi do jego upadku. Początkowo Makbet ma wątpliwości, czy popełnić pierwszą zbrodnię, jednak po namowach żony, Lady Makbet, decyduje się zabić Dunkana. Pierwsza zbrodnia otwiera drogę do popełnienia kolejnych. Makbet nie waha się już. Został wybrany na króla i gotów jest od tej pory zrobić wszystko, by nie stracić władzy. Chociaż dręczą go koszmarne wizje, konsekwentnie realizuje swój plan. Z czasem śmierć przestaje robić na nim wrażenie, czego dowodem może być jego reakcja na śmierć Lady Makbet. Jest złym królem, mówi się, że stosuje tyrańskie metody rządzenia. Żądza władzy prowadzi go ostatecznie do całkowitego upadku i śmierci.

Chyba tak..;)
3 3 3
  • cux
  • Początkujący
2009-12-02T12:07:46+01:00
Glownym tematem sa zagadki ludzkiej natury, autor przestrzega ludzi jako istoty wydane na pastwę okrutnych namietnosci, zagubione w chaosie niezrozumialego swiata, pozbawione wiary w moc rozumu, bez skutecznie probujace zmierzyc sie ze swoim losem.

scena II akt I stanowi ekspozycje(ukazanie sie glowniej postaci) charakteryzuje makbeta jako walecznego oddanego krolowi rycerza