Odpowiedzi

2009-06-01T21:28:36+02:00
Dla sportowca najważniejszym celem jest wzięcie udział w igrzyskach olimpijskich zaś zwycięstwo na nich choć też miłe i dające satysfakcje jest na drugim miejscu.
Gdy jakiś sportowiec wypowiada zdanie "Główne - nie zwycięstwo, lecz udział w Igrzyskach Olimpijskich" i robi to z pełnym przekonaniem widzimy ze jest to człowiek wielki i sportowiec prawdziwy dla którego nie liczą się tylko sława laury i pieniądze ale takrze a może przede wszystkim honor jakim dla prawdziwych sportowców jest samo wzięcie udziału w igrzyskach olimpijskich. Właśnie ten udział poprzez fakt zakwalifikowania się do nich już sam przez się jest ważny, odczuwany przez prawdziwego sportowca jako zaszczyt choć tylko w tedy gdy zdobyty uczciwym wysiłkiem. W takim właśnie wypadku sama wygrana w tych zawodach choć też zdobyta z niemałym wysiłkiem schodzi na boczny plan stając się mniej ważną. Oczywiście nie zaprzecza to faktowi że zwycięstwo też było by dla takiego zawodnika w jakiś sposób przeżyciem miłym bo przecież w tezie zawarte jest słowo GŁÓWNE a nie TYLKO co znaczy że człowiek taki najpierw chciałby i o to się stara zakwalifikować się na olimpiadę a potym tylko jeśli to możliwe zdobyć na niej zwycięstwo.
Myślę że ta teza cechuje prawdziwego-honorowego-zawodnika i właśnie po tym czy i w jaki sposób człowiek wypowiada takie zdanie istnieje możliwość poznania jakie kto jako sportowiec ma cele i marzenia.


Mam nadzieje ze pomogłam;)) nie wiem czy jest wystarczając długie ale może się przyda;D