Odpowiedzi

2009-12-02T13:56:16+01:00
Last holiday me and my parents were at the seaside. The first morning was very warm. When we woke up the sun was shining and the birds were singing. Everything seemed to be great. But when we walked to the beach we saw that the sky is looking dark. We got scared, so we came back to our hotel and we had to stay in for the rest of the day!
The second day was similar to the first. When we were on the beach it started to rain. We were really angry. But, fortunately, in the third day the weather was better. We came to the beach and I was swimming whule my parents were sunbathing.
To the rest of the holiday the weather was amazing and we spent there great time!

W tamte wakacje razem z moją rodziną pojechaliśmy nad morze. Pierwszy ranek był bardzo ciepły. Gdy się obudziliśmy, na dworze świeciło słońce, a ptaki śpiewały. Wszystko zapowiadało się wyśmienicie. Jednak gdy doszliśmy na plażę niebo zrobiło się ciemne. Przestraszyliśmy się, więc wróciliśmy do naszego hotelu i siedzieliśmy tam do końca dnia. Drugi dzień był bardzo podobny-kiedy byliśmy już na plaży zaczęło padać. Ale na szczęście trzeciego dnia pogoda była lepsza. Poszliśmy na plażę i podczas gdy ja pływałam, rodzice się opalali. Do końca naszego wyjazdu pogoda była świetna. Spędziliśmy tam naprawdę miły czas.Pozdrawiam;**