Odpowiedzi

2009-06-01T20:33:04+02:00
Moim zdaniem w klasach gimnazjalnych dopiero zacznamy wkraczać w wiek młodzieży. Wiele młodzieńczych szalonych pomysłów świadczy o tym, że mimo iż zaczynamy dojrzewać to tkwi w nas jeszcze trochę dziecka.
Dorastamy bardzo szybko. Hormony w nas buzują, buntujemy się przeciwko światu. U każdego to jest normalne. Ale czy to świadczy o tym, że stajemy się młodzieżą ? Każdy młody człowiek, który chce być zaliczany do młodzieży naszego kraju musi przede wszystkim starać się już wchodzić w dorosłość, aczkolwiek nie za pomocą używek takich jak alkohol czy papierosy. Powinien stawć na wysokości swojego zadania, uczyć się odpowiedzialności i samodzielności. Młodzież to wiek, w którym uczymy się żyć, kochać i korzystać ze wszystkiego co dał nam Bóg.
Jeżeli każdy młody człowiek trzymał by się tych zasad świat byłby zbyt piękny, dlatego na świecie istnieje wielkie zróżnicowanie młodzieży. Każde dziecko, któro czuje się w pewnym sęnsie za siebie odpowiedzialne, któro zaczyna na prawdę kochać nie tylko siebie mamę i tatę, ale i wszystko dookoła co Bóg mu podarował, może uważać się za członka młodzieży.