Odpowiedzi

2009-06-01T21:04:17+02:00
Kreon pomimo swych despotycznych rządów w mniemaniu niektórych ludzi był bardzo dobrym władcą. Porównując go do dzisiejszego polskiego rządu wielu ludzi oddałoby wiele by rządził nami taki władca jak Kreon.
Przede wszystkim starał się on rządzić sprawiedliwie. Mimo iż uważał, że jego zdanie jest nie do obalenia to ta jego cecha pozwoliłaby w dzisiejszych czasach uniknąć wielu problemów takich jak korupcja. Bł to człowiek zdecydowany i dąrzący do wyznaczonego sobie celu. W dzisiejszych czasach w naszym polskim rządzie jest to rzadkością a nawet jedynie marzeniem. Polska władza nie potrafi walczyć o swoje czego dowodem jest brak zniesienia wiz do USA mimo iż w innych krajach już są zniesione. Gdyby naszym krajem rządził sam Kreon nie mielibyśmy takowych problemów. Jako człowiek myślący Kreon zawsze bronił swoich racji. I mimo że często dla ich obrony był okrutny wobec ludzi, którzy odważyli się jego zdanie podważyć.
Gdyby Kreon nie był aż tak zapatrzony w siebie i uwzględniałby opinię poddanych, sądzę iż byłby jednym z najlepszych władców na tym świecie. Niejednokrotnie te cechy jego charakteru uratowałyby naszemu państwu honor i dumę.

Mam nadzieje, że nie za krótkie ;]
5 4 5