Ropzrawka:`dlaczego powinniśmy szanować przyrodę?`
jak z neta zgłaszam spam.
maja byc podane 3 przykłady z literatury i moze byc jeden z zycia codziennego.
np.:`Ania z zielonego wzgórza`
prosty język.
Potrzebuje rozwiazania do jutraa,czyli 3.12.09r.

1

Odpowiedzi

2009-12-02T15:20:59+01:00
Przyroda - świat, w którym żyjemy. Sami decydujemy jak ona będzie wyglądać w przyszłości. Ona się sama nie obroni przed tymi wszystkimi zanieczyszczeniami.
Przyrodę powinniśmy szanować, bo to ona jest "naturalnymi płucami Ziemi". Żyjemy w niej my - ludzie, ale także zwierzęta! Jak wiemy, postęp motoryzacji, przemysłu idzie na przód i niestety ludzie nie nadążają podejmować działań, które mogły by pomóc naturze. Ale pierwszym i najważniejszym krokiem jest poprawienie tragicznego stanu środowiska. Wiele zagrożeń teraz spada na planetę: smogi(gęsta mgła unosząca się nad miastami), kwaśne deszcze, efekt cieplarniany, dziura ozonowa - to wszystko spowodowane jest działalnością człowieka. To co w takim razie ma zrobić człowiek? Może ograniczać poruszanie się samochodami, (poruszanie się pieszo lub pojazdami elektrycznymi), stosować tzw. "czyste źródła energii" czyli np. elektrownie wodne, wiatrowe - czyli takie bardziej unowocześnione.
Jeżeli nie będziemy szanować przyrody, która jest naturalnym środkiem pozbycia się tych problemów, na Ziemi może już nie być życia.