POMOCY POLSKI pomóżcie mi proszę
musi być 15 zdań
mam napisać list do koleżanki która przeniosła się do nowego miasta z rodzicami i jak ona ma tam zdobyć przyjaciół .
ale do tego zadanie trzeba wykorzystać rady lisa z książki pt " mały książe " , które są poniżej i je rozwinąć ten list musi mieć 15 zdań .
a rady to ::
1). aby zdobyć przyjaciela należy go " oswoić " , zdobyć jego zaufanie i uczynić go bliskim.
2). zaprzyjaźnienie z kimś wymaga cierpliwości i czasu
3). ustalenie stałych spotkań i wspólnego spędzania czasu .
4). znalezienie wspólnych zainteresowań i stworzenie wspólnych rytuałów
5), " stworzenie więzów " , uczynienie kogoś osobą bliską .
6). dla ludzi należy być miłym i grzecznym .

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T17:03:57+01:00
Cześć Sara.
Wiem,że jest ci ciężko w nowym mieście bez kolegów i koleżanek. Jednak pamiętaj, że tam tez znajdziesz sobie przyjaciela tylko musisz się postarać. Żeby się z kimś zaprzyjaźnić musisz mieć wiele cierpliwości i czasu. Musicie wzajemnie się dobrze poznać i zaufać sobie bo bez tego to już nie będzie przyjaźń. Porozmawiajcie o swoich wspólnych zainteresowaniach i na nich przeznaczajcie swój wolny czas. Wiedz że przyjaźń trzeba pielęgnować całe życie więc nie zaniedbuj przyjaciół i uczyń ich kimś bliskim dla siebie wtedy będą wiedzieli,że zależy ci na nich. nie gniewaj się bez powodu a wszystkie nie porozumienia wyjaśniajcie sobie wtedy będzie wam łatwiej. Jeżeli będzie między wami zaufanie możecie powierzać sobie tajemnice.Przyjaźń nie zazdrości, nie kłamie. Jeżeli uważnie będziesz słuchać to sama też zostaniesz wysłuchana. Przyjaciel zrozumie najgorszą prawdę ale ty tez musisz zrozumieć, czasami nawet doradzić.
Pamiętaj,że łatwo przyjaźń zepsuć a trudniej odbudować. Jeżeli dojdziecie już do tego rób wszystko żeby tego nie zaprzepaścić . Jak mnie posłuchasz to zdobędziesz przyjaciół tylko uzbrój się w cierpliwość. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej niż ja ci napisałam zajrzyj do książki,, Mały Książe'' ja ją właśnie przeczytałam i wiele sie dowiedziałam o przyjaźni. tobie tez polecam. Serdeczne pozdrowienia.