Odpowiedzi

2009-12-02T17:35:28+01:00
Na początku było tylko dobro . Nikt nie wiedział co oznacza słowo "zło" ... Były anioły. Wszystkie słuchały poleceń Boga ale do czasu. Pewnego dnia jeden z aniołów sprzeciwił się Bogu i postanowił odejść od reszty aniołów. Po chwili z jednego anioła , który się sprzeciwiał woli Boga stała się cała gwardia aniołów , którzy postanowili żyć swoimi zasadami. I tak właśnie narodziło się zło .

Zło polega na tym , że komuś dokuczamy , gnębimy go itd...
Człowiek nie wie o tym , że do zła kusi go szatan . Kusi go , żeby zrobił coś niezgodnego z prawem , coś co może kogoś skrzywdzić .
Ze zła nie można się "wyleczyć" . Trzeba starać się żyć według Bożych przykazań i starać się "odpędzać" szatana np: chodzić do kościoła ,spowiadać się gdy czujemy że dużo nabroiliśmy, dużo się modlić i przyjmować Jezusa do serca .
2009-12-02T21:57:45+01:00
Zło jest wynikiem istnienia wolnej woli i szatana, który wpływa na człowieka, skłaniając go do złych czynów. Jednak odbywa się to zawsze za przyzwoleniem ludzkiej woli. Człowiek jest namawiany przez szatana do tego, aby oddał mu pokłon, w zamian zaś dostanie wszystko, czego zechce. Zło wybierają głupcy, dlatego że jest łatwiejsze i nikt się nad tym do końca nie zastanawia.