Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T16:36:42+01:00
W rzeczywistości każdy z nas doznaje bólu chociaż raz w życiu. Czy tak naprawdę zło, które nas dotyka nie jest nam potrzebne? Moim zdaniem krzywdy, których doświadczamy, są pomocne w życiu każdego człowieka.
Argumentem potwierdzającym powyższą tezę jest to, że cierpienie rozwija w nas dar empatii. Stajemy się wrażliwsi , ponieważ rozumiemy, co czuje druga osoba. Wtedy o wiele łatwiej jest pomóc, bo wiemy, co w takich chwilach jest ludziom potrzebne. W następnej kolejności chciałabym zwrócić uwagę na możliwość zmiany charakteru pod wpływem doznania bólu. Dzięki temu, że doświadczamy krzywd, możemy zrozumieć jakie błędy popełnialiśmy względem innych. To pozwoli nam poprawić naszą postawę i byc lepszym człowiekiem. Kolejnym argumentem stwierdzającym moją tezę jest fakt, iż cierpienie wzmacnia więzy między ludźmi. Wspólne przeżycie trudnych chwil przyczyniło się do tego, że ludzie potrafią porozumieć się nawet bez słów.Mimo wielu pozytywnych ról cierpienia w naszym życiu, jest ono bardzo bolesne. Cierpienie w życiu człowieka według mnie jest potrzebne. Mimo, że sprawia wiele bólu uczy nas prawdziwej miłości i pokory. Dzięki niemu odkrywamy jak cenni są dla nas inni ludzie oraz jak wartościowi my jesteśmy dla nich.

mam nadzieję ze pomogłam ;] ;*
2009-12-02T16:38:27+01:00
Czasami są w naszym życiu dobre, szczęśliwe i pełne radości chwile czy dni. Ale często trafiają się tez złe dni, smutne.
Gdy trwają te pierwsze, jesteśmy szczęśliwi i pełni życia. ale gdy trafimy na te drugie, to nie jest nam już tak wesoło. Ale wydaje mi się, że chwile smutne tez są w pewien sposób przydatne i potrzebne. wtedy możemy się uczyć na swoich błędach i więcej tego samego nie popełnić. możemy się tez wtedy nauczyć dobroci, szlachetności, tego jak bardzo w naszym życiu potrzebna jest pomoc dla drugiego człowieka i rozsądek. Staejmy się troszkę bardziej ciepli i zyczliwi dla otoczenia. Chętnie pomagamy lub chociaz staramy sie pomóc innej osobie, bo wiemy że gdyby nam te zsię przydazyło coś takiego to będzie ktoś, kto podtrzyma nas przy duchu i udzieli dobrej rady. w taki sposób możemy zdobyć wielu przyjaciół. ;))

myślę, że pomogłam. ;*