Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T17:10:20+01:00
Rok szkolny to czas kiedy uczniowie potrzebują wiele energii. Nauka, a także codzienna zabawa wymagają od nich dużej aktywności i siły przez cały dzień. Ważnym zadaniem dla rodziców jest zapewnienie swoim pociechom porcji witamin, obecnych w warzywach, owocach oraz sokach.

W staraniach tych wesprze rodziców konkurs kierowany do uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Moja przygoda z warzywami, owocami i sokami”. Ideą konkursu i zarazem całej kampanii „5 porcji warzyw, owoców lub soku” pozostaje promocja zdrowej diety oraz pokazanie dzieciom, że warzywa, owoce i soki nie tylko są zdrowe, ale mogą stać się również doskonałym pretekstem do zabawy i zdobywania nagród.

Badania pokazują, że tylko 7% Polaków spożywa codziennie zalecane 5 porcji warzyw, owoców i soków. Problem ten szczególnie dotyczy dzieci, dlatego tak istotna jest ich edukacja oraz wpajanie zdrowych nawyków od jak najwcześniejszych lat.

Każdy uczeń może wziąć udział w konkursie i wykonać pracę plastyczną, kolaż, fotografię, ułożyć wierszyk lub opowiadanie na temat „Moja przygoda z warzywami, owocami i sokami”. Techniki przygotowania prac są dowolne – im większa wyobraźnia, tym lepszy i ciekawszy będzie efekt. Regulamin zabawy przewiduje nagrody zarówno dla szkół, jak i dla uczniów. Trzy placówki w każdym województwie, które prześlą największą – w stosunku do liczby uczniów w szkole – ilość prac, otrzymają odtwarzacze DVD wraz z filmami edukacyjnymi oraz upominki dla dzieci. Natomiast indywidualne nagrody w postaci rowerów otrzymają ci uczniowie, których dzieło zostanie najwyżej ocenione w danym województwie.
1 5 1
2009-12-02T17:22:20+01:00
Pewnego ranka obudziłem się w bardzo dobrym humorze i postanowiłem, że dzisiaj będę pracował w ogrodzie i sadzie przy owocach i warzywach.
Gdy już się ubrałem i wyszedłem na dwór to ruszyłem najpierw w stronę ogrodu. Jak dotarłem z przerażeniem odkryłem, że nie mam żadnych warzyw tylko puste grządki. Pobiegłem do sadu i tam również się okazało, że jest pustka. Wszystko zniknęło. Postanowiłem pójść z tym do detektywa. Wychodząc do miasta zauważyłem przerażonych ludzi, którzy biegali z jednego miejsca do drugiego, krzycząc jakieś dziwne, nie zrozumiałe słowa. W pewnym momencie dostrzegłem olbrzymie drzewa i owoce, które chodziły po ulicach miasta i wykrzykiwały aby ludzie zaczęli jeść więcej warzyw, owoców i żeby pili świeże soki warzywno-owocowe. Pomyślałem, że nie warto iść do detektywa, bo już wiem gdzie się podziały moje zbiory roczne. razem z kilkoma ważnymi ludźmi stworzyliśmy kampanię, która miała na celu dietę bogatą w warzywa, owoce, soki i białko roślinne. Od tego czasu ludzie zaczęli się zdrowiej odżywiać i do jadłospisów wprowadzili zdrową żywność. Wszystkie potwory wróciły do ogrodów i sadów. Wszyscy byli bardzo szcześliwi i zadowoleni.
Od czasu buntu warzyw zacząłem jeść więcej owoców i warzyw, a także polubiłem soki, których do tej pory nie cierpiałem.
3 3 3
2009-12-02T17:23:14+01:00
Nigdy poważnie nie myślałam o zdrowej żywności . Piłam różne napoje gazowane , fast-foody . Było mi wszystko jedno . Myślałam że jak dobre to zdrowe .
Żywiłam się fast-foodami i chipsami . W sklepiku szkolnym kupowałam sobie zapiekanki i napoje gazowane , które miały dużo konserwantów. Dziwiłam się tym , którzy odżywiali się inaczej niż ja . Myślałam że to dziwne. Po kilku miesiącach takiego odżywiania się zauważyłam , że szybciej tracę siły . Sporo przytyłam . Koleżanki zaniepokoiły się . Rodzice także zauważyli , że coś jest nie tak . Mama powiedziała , że powinnam zdrowo się odżywiać a sama zobaczę efekty . Zaczęłam kupować soki bez konserwantów . Smakowały mi . coraz częściej kupowałam owoce i warzywa . Miałam więcej energii i schudłam .
Warzywa i owoce kiedyś były moimi wrogami . Teraz są najlepszymi posiłkami . Namawiam każdego , aby nie popełnij takiego błędu jak ja kiedyś i odżywiał się zdrowo .
1 5 1