_______________ są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi . Można je otrzymać w reakcji chemicznej ____________ pierwiastków chemicznych z tlenem . Tlenek magnezu jest przykładem tlenku ____________ . Tlenek ____________ jest przykładem niemetalu . Wapno palone jest nazwą zwyczajową ___________________________________ . Tlenek ________________________ znajduje się w minerale o nazwie hematyt . Tlenek __________________ , czyli ______________ stanowi ok. 75 % powierzchni kuli ziemskiej . Korund , najtwardszy z minerałów , to _______________ .

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T18:28:13+01:00
Tlenki są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi . Można je otrzymać w reakcji chemicznej syntezy pierwiastków chemicznych z tlenem . Tlenek magnezu jest przykładem tlenku metalu. Tlenek miedzi jest przykładem niemetalu . Wapno palone jest nazwą zwyczajową tlenku wapnia. Tlenek żelaza znajduje się w minerale o nazwie hematyt . Tlenek wodoru , czyli woda stanowi ok. 75 % powierzchni kuli ziemskiej . Korund , najtwardszy z minerałów , to tlenek glinu.
7 2 7
2009-12-02T18:32:43+01:00
TLENKI są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi . Można je otrzymać w reakcji chemicznej SYNTEZY pierwiastków chemicznych z tlenem . Tlenek magnezu jest przykładem tlenku METALU . Tlenek WĘGLA jest przykładem niemetalu . Wapno palone jest nazwą zwyczajową TLENKU WAPNIA . Tlenek ŻELAZA znajduje się w minerale o nazwie hematyt . Tlenek WODORU , czyli WODA stanowi ok. 75 % powierzchni kuli ziemskiej . Korund , najtwardszy z minerałów , to TLENEK GLINU .
To jets napewno dobrze :) Mam nadzieje że pomogłam .
2 3 2