Odpowiedzi

2009-12-02T18:33:47+01:00
Metaliczny sód wykorzystywany jest jako chłodziwo w reaktorach atomowych. Związki sodu znalazły szerokie zastosowanie w kuchni (chlorek, wodorowęglan), do wyrobu mydła (wodorotlenek), przy produkcji szkła (węglan) i nawozów sztucznych (azotan) oraz w fotografice (tiosiarczan). • Miedź stosuje się w budownictwie, szczególnie przy pokrywaniu dachów.
• Miedź znajduje także zastosowanie w świecie muzyki: w gitarach elektrycznych, kontrabasach, saksofonach, trąbkach i puzonach.
• Materiałem jubilerskim złoto i srebro staje się dopiero po stopieniu z miedzią. Poprawia również własności mechaniczne.
• Miedź jest najbardziej niezawodnym, oszczędnym oraz najbezpieczniejszym na świecie materiałem do przesyłania energii elektrycznej. Dzięki czemu wykorzystywana jest również na dużą skale w elektronice(Miedź jest najlepszym nośnikiem informacyjnym.)
• Z powodu dużej przewodności cieplnej, miedź znalazła zastosowanie w przemyśle chemicznym do wyrobu chłodnic, aparatów chemicznych i przy produkcji elementów grzejnych i wymienników cieplnych.
13 4 13
2009-12-02T18:34:15+01:00
Miedź- odegrała wyjątkową rolę w rozwoju cywilizacji ludzkiej. Epoka brązu zawdzięcza swoją nazwę jednemu ze stopów miedzi. Pierwiastek ten znany jest od starożytności, od kiedy to był podstawowym składnikiem brązów. Jest masowo wykorzystywana jako surowiec do produkcji przewodów elektrycznych i powszechnie w elektronice, a także w budownictwie (pokrycie dachów, elementy różnych instalacji), jako barwnik szkła oraz katalizator.

sód- metaliczny sód wykorzystywany jest jako chłodziwo w reaktorach atomowych. Związki sodu znalazły szerokie zastosowanie w kuchni, do wyrobu mydła , przy produkcji szkła i nawozów sztucznych oraz w fotografice.

;)
11 3 11