Odpowiedzi

2009-12-02T19:12:57+01:00
Lubie chodzić do teatru, ponieważ lubię podziwiać ruch na scenie, odpowiednią mimike , gesty. W teatrze czuję się jak w kinie na realnym filmie, jednak tam można widzeć aktorów na żywo i to mi isę podoba. Sztuki , które są wystawiane kształtują człowieka, ukazując np. co powinniśmy robić, jak bohater odbiera życie, uwydatnia nasze wady (ludzkie) . Teatr jest instytucją potrzebną gdyż bez niego stracilibyśmy możliwość kształtowania się i nauki.
10 3 10
2009-12-02T19:13:21+01:00
Każdy z nas zapewne lubi chodzić do teatru. Niektórzy przesiadują w nim godzinami, inni lubią tego rodzaj rozwrywkę, ale idą tylko na wielkie przeboje. Jednak, jak już wspominałem nie ulega poważadniu, że każdy do teatru chodzić lubi, a nawet jeśli nie lubi, to pewnie z przyczyn na ogół technicznych lub po prostu z braku pieniędzy. I tutaj można zadać sobie pytanie: Co tak naprawdę przyciąga nas do tego miejsca, co w nim tak lubimy?
Po pierwsze uważam, iż teatr jest rozrywką równie ogólnodostępną, lecz jest on jakby przeznaczony dla ludzi o większym poziomie inteligencji. I nie obrażając tu nikogo – niektórzy po prostu mogą nie zrozumieć przesłania płynącego z danej sztuki. Dlatego sądzę, że większość woli kino od teatru, ponieważ patrząc na film jest on bardziej „łatwy” do przyswojenia.
Kolejno, uważam, że teatr mimo swojego przyswojenia informacji i płynących z roli aktorów przesłań może uczyć i bawić. Ileż to razy po zobaczeniu sztuki dowiadujemy się inetersujących rzeczy lub też po prostu uczymy się życia. Możemy porównywać swoje życie do życia bahaterów i w przyszłości wiedzieć, jakich błędów nie popełniać.
Dlatego warto choć czasami wybrać się do teatru, chociażby po to, aby podziwiać cuda dzisiejszej techniki.
Podsumowując, uważam, że do teatru warto chodzić jak najbardziej z kilku względów jak chociażby łatwość i przystępność informacji, może uczyć i bawić, a także zachwycać oryginalnością, talntem osób ktore to przdstawiają i zazywczaj wyrafinowanym słownictwem.
13 3 13