Odpowiedzi

2009-12-04T18:28:18+01:00
ŚWIAT :

Były mafioso oskarżył Silvio Berlusconiego o współpracę z Cosa Nostrą. Takie słowa padły przed sądem w Turynie z ust Gaspare Spatuzzy, współpracującego od trzech lat z wymiarem sprawiedliwości.

45-letni mafioso ma na swym koncie cały szereg zabójstw, w tym morderstwo sycylijskiego księdza Giuseppe Puglisi. Spatuzza odsiaduje kilka wyroków dożywocia. Od trzech lat współpracuje z prokuraturą, a od kilku miesięcy - na skutek nawrócenia - opowiada o kulisach działalności mafii na początku lat 90.

W sądzie w Turynie, przy okazji procesu jednego ze współpracowników Silvio Berlusconiego, skazanego w pierwszej instancji za powiązania z mafią. Spatuzza powtórzył, że obecny premier był "politycznym interlokutorem" Cosa Nostra. Dzięki niemu mieliśmy praktycznie kraj w ręku, oświadczył były mafioso.

Według szefa rządu, ten zarzut to "czyste szaleństwo" .lub


,, Nie żyje Wiaczesław Tichonow - filmowy agent Stirlitz "
W wieku 81 lat zmarł w Moskwie Wiaczesław Tichonow, odtwórca roli agenta Stirlitza w radzieckim serialu szpiegowskim z lat 70. "Siedemnaście mgnień wiosny".

Wiaczesław Tichonow pochodził z robotniczej rodziny w podmoskiewskim miasteczku Pawłowski Posad. Początkowo nauczył się zawodu tokarza. Do szkoły aktorskiej trafił dosyć przypadkowo, a już niebawem zdołał zadebiutować w filmie "Młoda Gwardia".

Odtwórca roli Standartenfuhrera SS Stirlitza w filmie "Siedemnaście mgnień wiosny" od dłuższego czasu chorował na serce.

Wiaczesław Tichonow zagrał tak doskonale rolę radzieckiego agenta w szeregach SS, że podobno film z jego udziałem był polecany do obejrzenia przyszłym radzieckim agentom wywiadu. Tichonow zagrał w sumie w kilkudziesięciu radzieckich filmach. Za swoją twórczość został uhonorowany tytułem Narodowego Artysty Związku Radzieckiego, Bohatera Pracy Socjalistycznej , orderem za Zasługi Wobec Ojczyzny i Orderem Lenina.

Tichonow grał również w ekranizacji "Wojny i pokoju" z 1969 roku, która została uhonorowana Oscarem. Pojawił się też w innym oscarowym filmie - "Spalonych słońcem" Nikity Michałkowa. Jednak największy rozgłos przyniosła mu rola Stirlitza.

Główny bohater serialu, określany niekiedy jako "radziecki James Bond", to agent wywiadu ZSRR działający pod koniec II wojny światowej w strukturach SS. Wychodzący bez szwanku z rozlicznych opresji Stirlitz stał się bohaterem licznych dowcipów. Do języka potocznego trafiły też dialogi z serialu, który ze względu na szeroką popularność określany jest mianem kultowego.


( skróc sobie - napisz najważniejsze informacje )

POLSKA ( z kraju ) :
,, Młodzi Polacy w depresji "

Z badań prof. Jacka Bomby, wojewódzkiego konsultanta ds. psychiatrii dzieci i młodzieży wynika, że aż jedna trzecia krakowskich nastolatków cierpi na depresję. Szacuje się, że cierpi na nią aż 28% dziesięciolatków, 25% trzynastolatków i 28% siedemnastolatków - pisze "Dziennik Polski". Z powodu depresji, nastolatki coraz częściej sięgają po używki.

Według prof. Jacka Bomby za zaburzenia psychiczne wśród młodzieży odpowiadają przede wszystkim kryzys rodziny, stres wynikający z rywalizacji i koncentracja na osiągnięciach już we wczesnym wieku. Źródłem stresu są także warunki panujące w domu. Coraz częstsze rozwody, zabieganie rodziców wywołuje napięcia, których skutki odczuwają dzieci. Przyczyną zaburzeń może być także brak akceptacji wśród rówieśników.

Narkotyki, alkohol i papierosy są coraz częściej traktowane jako sposób na łagodzenie napięć. Z badań krakowskich psychiatrów wynika, że 5% trzynastoletnich dziewczynek i 4% chłopców to nałogowi palacze. Do palenia raz na jakiś czas przyznaje się 14% chłopców i 7% dziewczyn w tym wieku. Alkohol pije 35% chłopców i 17% dziewczyn, 4% trzynastolatków bierze narkotyki - podaje gazeta.

( takze skroc )


wojewodztwo:

więcej : szukaj tutaj :
http://wiadomosci.wp.pl/

mam nadzieję, że pomogłam ;)