Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T19:58:16+01:00
Dedal był Ateńczykiem,żyjącym na obczyźnie.Pracował u króla Krety Minosa jako budowniczy i rzeźbiarz.Na dworze dał się poznać jako człowiek mądry i wszechstronnie wykształcony.Wynalazł mnóstwo pożytecznych rzeczy,np.świder.Był również bardzo rozważny.Wszystko,co robił,było przemuślane do końca.Nigdy nie działał na wyczucie i nie ryzykował.Dedal bardzo tęsknił za rodzinnymi Atenami w związku z tym wymyślił nizwykły sposób ucieczki.Z ptasich piór sklejonych woskiem,sporządził olbrzymie skrzydłą dla siebie i syna.
Dedal to typowy przykład realisty.Jego cechami były pracowitość,pomysłowość,inteligencja,rozsądek,ambicja i konsekwencja.

_____________________


Ikar to jeden z głównych bohaterów mitu pt. "Dedal i Ikar". Był synem drugiego z bohaterów - Dedala. Ikar był to bardzo lekkomyślny i nieposłuszny młodzieniec, który beztrosko szybował w przestworzach. Zachwycił się potęgą wynalazku i pięknymi widkami. Był bardzo odważny. Ale jego nierozwaga nie pozwoliła mu pzrewidzieć skutków zbliżającego sie niebezpieczeństwa. Ikar, nie zwracając uwagi na przestrogi ojca, szybował mu słońcu. Skończyło sie to wielką tragedią. Poprzez swoją naiwność i niedoświadczenie stracił życie.
Jak się często mówi - uczymy się na cudzych błędach. Na przykładzie Ikara można powiedzieć, że zawsze należy słuchać starszych. Zazwyczaj młodzieńcza nieodpowiedzialność i nierozwaga przegrywa z doświadczemniem dorosłych.


-żródło : ściąga.pl /wystarczy troche poszukać .; D
8 4 8
2009-12-02T20:00:17+01:00
Dedal był uwięziony na wyspie Krecie. Postanowił z nie uciec ale nie wiedział jak bo ze wszystkich stron było morze. wpadł na świetny pomysł aby zrobić sobie skrzydła. Na wyspie był też jego syn Ikar on też uciekał z ojcem. Dedal uczulał go aby nie leciał wysoko ponieważ skrzydła były zrobione z piór posklejanych smołą (czy nie pamiętam czym) i promienie słoneczne mogły by stopić smołę. Mówił mu też aby nie leciał blisko morza bo fala mogła by zamoczyć pióra. Ikar nie posłuchał ojca zginął. Dedal dotarł do celu i żył spokojnie. Uważam że Dedal był bardzo pomysłowy i rozważny.
6 3 6