Odpowiedzi

2009-12-02T20:04:24+01:00
Romeo wywodzi się z zamożnego rodu Montekich. Młodzieniec był niewiele starszy od obiektu swoich westchnień - Julii, miał około 17 lat. Jest ideałem piękna tamtych czasów. Przystojny i bogaty, to działało na kobiety niczym magnez. Jest niepoprawnym romantykiem. Sądzę, że młodzieniec nie był jeszcze dojrzały. Praktycznie w każdej spotkanej przez siebie kobiecie się zadłużał. Nie było to mądre. Prawdopodobnie bohater nie zaznał do tej pory prawdziwego uczucia, dlatego wszystko nazywał miłością. Cały świat wydawał się mu przychylny.

Julia wywodzi się z bogatego domu Kapuletów, który jest odwiecznie skłócony z rodziną jej kochanka - Romea. Dziewczyna w momencie kiedy ją poznajemy ma 14 lat, to dość niewiele, lecz w ówczesnych czasach była ona już kobietą, którą planowano niebawem wydać za mąż. Była niezwykle piękna, była obiektem westchnień wielu mężczyzn. Julia wierzy w miłość, jest realistką. Chce być zawsze pewna podjętych przez siebie decyzji. Dziewczyna stara się być posłuszna decyzjom swoich rodziców. Jest przykładną córką. Docenia starania swoich rodziców o jej przyszłość, lecz bała się wyznać im prawdy.
2 3 2
2009-12-02T20:05:30+01:00
Romeo

Romeo wywodzi się z zamożnego rodu Montekich. Młodzieniec był niewiele starszy od obiektu swoich westchnień - Julii, miał około 17 lat. Jest ideałem piękna tamtych czasów. Przystojny i bogaty, to działało na kobiety niczym magnez. Jest niepoprawnym romantykiem. Gdyby mógł to skakałby "z kwiatka na kwiatek". Sądzę, że młodzieniec nie był jeszcze dojrzały. Praktycznie w każdej spotkanej przez siebie kobiecie się zadłużał. Nie było to mądre. Prawdopodobnie bohater nie zaznał do tej pory prawdziwego uczucia, dlatego wszystko nazywał miłością. Cały świat wydawał się mu przychylny. Postać Romea wzbudziła u mnie pozytywne uczucia, uważam jednak, że bohater powinien choć troszkę zmienić swoje postępowanie. Powinien być bardziej krytyczny w stosunku do samego siebie.

Julia

Julia wywodzi się z bogatego domu Kapuletów, który jest odwiecznie skłócony z rodziną jej kochanka - Romea. Dziewczyna w momencie kiedy ją poznajemy ma 14 lat, to dość niewiele, lecz w ówczesnych czasach była ona już kobietą, którą planowano niebawem wydać za mąż. Była niezwykle piękna, była obiektem westchnień wielu mężczyzn. Julia wierzy w miłość, jest realistką. Chce być zawsze pewna podjętych przez siebie decyzji. Dziewczyna stara się być posłuszna decyzjom swoich rodziców. Jest przykładną córką. Docenia starania swoich rodziców o jej przyszłość, lecz bała się wyznać im prawdy. Sądzę, że jedyną osobą, którą darzyła zaufaniem była bliska jej sercu niania o imieniu Marta. Pomimo tego, że olbrzymią sympatią obdarzyłam kochanka Julii, to jednak ona zasłużyła na miano mojej ulubionej postaci w dziele W. Szekspira. Pomimo swego wieku zaimponowała mi swoim postępowaniem i niezwykle dojrzałym podejściem do życia.
4 3 4