Odpowiedzi

2009-12-02T20:27:37+01:00
Środki na dodatkowe wojska z budżetu MON
Pieniądze na wysłanie dodatkowych wojsk do Afganistanu będą musiały być znalezione dzięki przesunięciom w budżecie resortu obrony - wynika z wypowiedzi ministra finansów Jacka Rostowskiego.
PiS chce, by Nowak stanął przed komisją śledczą
Posłowie PiS zapowiedzieli, że złożą wniosek o przesłuchanie przez sejmową komisją śledczą ds. wyjaśnienia afery hazardowej posła PO Sławomira Nowaka; nie wykluczają również wniosku o wezwanie przed komisję innego posła PO - Andrzej Halickiego.
IPN umorzył śledztwo ws. niemieckich mordów
Pion śledczy IPN umorzył śledztwo w sprawie zamordowania w latach 1940-1944 w zamku Hartheim w Austrii co najmniej 1143 Polaków. Mordu dokonano w ramach niemieckiej akcji zabijania w komorach gazowych osób niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie pozostających pod władzą III Rzeszy.
Terakotowa armia na wystawie w Opolu
Od środy w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu można oglądać wystawę replik terakotowych żołnierzy pierwszego cesarza Chin. Do Opola przyjechał zbiór 50 figur naturalnej wielkości, a także m.in. monety, książki, kłódki, naczynia kultowe, pojemniki do opium.
PSL: wysłanie dodatkowych żołnierzy pod jednym warunkiem
Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski uważa, że zwiększenie liczby polskich żołnierzy w Afganistanie będzie uzasadnione wtedy, gdy jasno zostanie określony termin końca misji NATO w tym kraju.
"Fakty": polowanie na autobusowego snajpera
Warszawska policja szuka osoby lub osób, które strzelają do autobusów i tramwajów w Warszawie. Stołeczny Komendant powołał do wykrycia sprawców specjalną grupę dochodzeniową.
PO chce konfrontacji Kaczyńskiego i Kamińskiego
PO chce, aby przed hazardową komisją śledczą doszło do konfrontacji byłego premiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.