Napisz własne przemyślenia i refleksje dotyczace 6 przykazania a szczególnie współżycia seksualnego przed ślubem. Jaki jest twój stosunek do aborcji? Czy rozumiesz politykę medialna promującą antykoncepcję i aborcję? Co można zrobić aby chronić dziecko od momentu poczęcia?

Pomocy na jutro!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-02T20:40:21+01:00
Nie cudzołóż
Jeśli Bóg karze nam nie cudzołożyć to chyba tak powinno być. Współżycie przed małżeństwem nie jest dobre. Sprawia, że nie mamy szacunku dla tego typu rzeczy. Aborcja jest to zabijanie niewinnego życia. Małe dziecko w brzuchu mamy nie ma jak się obronić. Jest to owoc miłości dwojga ludzi, którzy popełnili błąd. Media mówią nam jacy mamy być ale chyba my nie musimy tego słuchać. Antykoncepcja to próba obrony przed ciążą. Jeśli jednak nie chcemy mieć dziecka przed ślubem to po co współżyjemy? O dziecko trzeba dbać. Nie pozwolić na aborcję, nie palić itp.
Tylko coś takiego wymyśliłam:)
1 5 1
2009-12-02T20:53:43+01:00
Pierwsze 3 przykazania odnoszą się do Boga kolejne zas do nas - do ludzi . Według mnie wsułżycie seksualne przed ślubem nie jest czymś dobrym naszą cnote powinno się zachowac dla kogos kogo tak naprawde kochamy i wyrazic mu to wlasnie w sposób oddania mu naszej cnoty . Uważam ze aborcja jest czymś okropnym jak można takie niewinne stworzenia - małe dziecko które nikomu niczym niezaszkodziło zabijac ?
Jeżeli chociaz wiemy że niedamy sobie rady sami go wychowywac to są przecierz domy dziecka i ośrodki które mogą nam pomóc .


1 5 1