Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T21:46:43+01:00
1. Król Salomon słynął z niezwykłej mądrości. Świadczy o tym choćby historia o 2 kobietach lekkich obyczajów, które oskarżyły się wzajemnie o zabicie dziecka i przywłaszczenie sobie dziecka drugiej. Słynny sąd Salomona polegał na tym, że król postanowił zaaranżować sytuację próby - udawał, że chciał zabić dziecko, jednocześnie bacznie obserwując kobiety. Kiedy jedna z nich wolała oddać dziecko rywalce, byle tylko żyło stało się jasne, iż jest prawdziwą mamą.

2. Świątynia Salomona / Świątynia Jerozolimska to główna świątynia judaizmu powstała w 966-959 p.n.e. Wewnątrz świątyni znajdowała się Arka Przymierza, w której przechowywano tablice z tekstem Dekalogu.
Jedyną pozostałością Świątyni są resztki okalającego ją muru tzw. Ściana Płaczu.

3.Panującym ObyczajemSalomon miał bardzo liczny harem,siedemset żon książęcego pochodzenia i trzysta nałożnic. Nie wszystkie były Izraelkami i wyznawczyniami jednej religii stąd też Salomon zaczął wątpic w Boga Jahwe, który rozgniewał się na króla. Po jego śmierci miało już nie byc jednego królestwa, państwo miało się rozpaśc, a przy domu Dawida pozostac tylko jedno pokolenie. Co zostało nazwane Grzechem Salomona.