Odpowiedzi

2009-12-02T21:36:03+01:00
Nawiązując do tematu śmię twierdzić, iż odpowiedź na zawarte pytanie nie wydaje sie być proste. Każda z wymienionych w temacie propozycji wpłypa na rozwój człowieka.Moim zdaniem największy wpływ na cechy współczesnych ludzi wybiera żywe przedstawienie.Ludzie w dzisiejszych czasach bardzo żadko wybierają sie do teatrów. Większość z na woli usiąść przed telewizorem i oglądać swoje ulubione seriale. Uważam, że to właśnie teart w największym stopniu kreuje ludzkie zachowania.
Mając na uwadze to, iż nie każdy podziela mój pogląd, postaram się to udowodnić wysuwającprzekonujące argumenty.

Po pierwsze teatr towarzyszy nam od wielu lat, a telewizja czy też kino został wymyślony niedawno, za tem powinniśmy cenićnaszą tradycję. Teatr ukulturnia nasze społeczeństwo, gdyż na scenie wystawiane jedynie sztuki godne uwagi, które mają na celuukazanie wad ludzkich.
Sądzę, że właśnie takie wyodrębnianie naszych wad jest bardzo pożyteczne, ponieważ prowadzi do ich wyeliminowania. Społeczeństwo zmienia za tem swoje dotychczasowe złe zachowania.

Po drugie będąc w teatrze mamy możliwość kontaktu z innymi ludźmi. Spotkanie się z różnymi ciekawymi osobami, wpływa korzystnie na naszą osobowość. Dowiadujemy się nowych wiadomości, uczymy się przy tym. Każda rozmowa z drugą osobą sprawia, że zapamiętujemy słowa, to też polepsza naszą pamięć oraz poszerza się nasz zasób słownictwa.

Nie należy pominąć też faktu, że w teatrze mamy do czynienia z żywymi aktoramiw przeciwieństwie do kina czy też telewizji. Sztuka wystawiona na scenie jest o tyle atrakcyjniejsza od pozostałych, gdyż wszyszystkie akcje,efekty specjaneodbywają sie na żywo. Możemy czuć dym palących sie przedmiotów, zobaczyćwybuch. Przeciwnicy wysuwają swoje argumenty mówiąc, iż komedie w telewizji ogląda się w swoim przytulnym mieszkaniu, newet gdy na dworze jest zimno czy pada śnieg. Twierdzę, że nic nie może sie równać z komedią wystawioną na scenie, której tak naprawdę my również w jakimś stopniu uczestniczymy, nasze zachowanie wpływa na grę aktorów.

Wracając do pytania zawartego w temacie udzielam jednoznacznej odpowiedzi, iż najlepszym rodzajem rozrywki wpływającym na pozytywny rozwój osobowości człowieka jest teatr.
Telewizja czy też kino wybierają zły wpływ na społeczeństwo. Dzisiejsza młodzież jest wulgarna, pełna brutalności właśnie przez oglądanie filmów, śmiem twierdzić, iż świat byłby mniej okrutny gdyby ludzie przynajmniej jedną godzinę oglądania telewizji zmienili na wspaniałą rozrywkę jak teatr.
2 4 2