1. Korzystając z różnych źródeł informacji, napisz, dlaczego aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia.

2. Napisz, dlaczego nie należy stosować diet odchudzających bez konsultacji z dietetykiem.

Poproszę o 4-5 zdań na każdy punkt. Dam 50 pkt zaaa naaajlepsze (the best)

3

Odpowiedzi

2009-12-02T22:02:00+01:00
1.Organizm ludzki jest zbudowany w ten sposób, aby mógł się poruszać. Aktywność fizyczna niesie ze sobą korzyści zdrowotne, społeczne i psychologiczne. Opracowano nowe wytyczne, aby pomóc Europejczykom w zwiększeniu aktywności fizycznej i poprawie jakości życia.
Aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia i powinna być częścią naszego codziennego życia. Dzisiaj, w czasach narastającej epidemii otyłości i związanych z nią chorób, aktywność fizyczna jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

2.Ponieważ zła dobrana dieta przez nas może okazać sie przyczyna wielu chorób a także problemów zdrowotnych.
Nie mamy także odpowiedniego doswiadczenia w zakresie dobierania diety.
Nie wiemy też jakie składniki odżywcze są nam potrzebne w tej diecie która chcemy stworzyć a ben konsultacji z dietetykiem dobierzemy je żle i przez to bedziemy mieli problemy z swoja waga i nie tylko.

Licze na najlepsza odpowiedz;)
16 4 16
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T22:02:49+01:00
Aktywnosc fizyczna pomaga nam w utrzymani stalej wagi, polepsza nasza kondycje oraz poprawai samopoczucie. Podczas wysilku wytwarzane sa endorfiny czyli hormony szczescia. Aktywnosc fizyczna jest bardzo wazna gdyz poprawia sile miesni ktore odpowiadaja za ruch.Dieta nalezy przeprowadzac po rozmowie z lekarzem gdyz przy zastosowaniu zlej diety mozna doznac trwalych uszczerbkow na zdrowiu. Zle odzywianie moze powodowac lamliwosc kosci, omdlenia, problemy z watroba i zoladkiem.
26 4 26
2009-12-02T22:08:43+01:00
1. Aktywność fizyczna odgrywa w naszym życiu ogromną rolę, jednak tylko część z nas uprawia jakąś dyscyplinę sportu w sposób regularny. Aktywny wypoczynek jest dla naszego organizmu korzystniejszy niż wypoczynek bierny. Aktywny tryb życia niesie ze sobą szereg korzyści:
- Osoby w sposób systematyczny uprawiające sport są szczuplejsze
- dzięki lepszemu dotlenieniu mózgu mają sprawniejszą pamięć i koncentrację
- Systematyczna aktywność fizyczna to najskuteczniejszy i najtańszy sposób na uniknięcie wielu schorzeń. Siedzący tryb życia wpływa w sposób niekorzystny nie tylko na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim na naszą kondycję
- Dzięki regularnym treningom zwiększa się pojemność życiowa płuc, maksymalny stopień wentylacji oraz ilość krwi wtłaczanej z płuc do krwiobiegu
- lepiej natlenione mięśnie są silniejsze
- Wysiłek fizyczny jest najlepszą metodą zwalczenia zmęczenia psychicznego.

2.

- źle dobrana dieta, może poważnie uszkodzić organizm
- prowadzi do anemii, bulimii, anoreksji
- dieta źle działa na wątrobę
11 4 11