Odpowiedzi

2009-12-04T14:17:14+01:00
Dzieło obrazuje biblijne zagadnienie Sądu Ostatecznego. Wyraźnie jest pokazana relacja między istotami pozaziemskimi, a ludźmi. Dla człowieka nadszedł czas Sądu. Ludzie zostają rozdzieleni. Zasłużenie trafiają do nieba lub do piekła. Ujawniają się też cechy miejsc, do których zdążają, chociażby przez to, w jaki sposób są traktowani. Kontrastujące są dwa, całkowicie odmienne, przeciwne losy ludzi. Jedni są radośni, zapraszani do nieba, a inni przerażeni, wrzucani w ogień piekielny. Obraz ukazuje to, co jest nieuchronne i czeka w pewnym momencie każdego z nas. Wywarł na mnie duże wrażenie, bo przypomniał mi o tym, co mnie czeka, o czym nie myśli się na codzień, w zabieganej rzeczywistości. Takie dzieła przypominają nam, że nasz czas nie jest nieorganiczony i trzeba go dobrze wykorzystać.
3 2 3
2009-12-04T15:30:02+01:00
Według mnie obraz Hansa Memlinga pt. ,,Sad Ostateczny'' jest ciekawy. Zawiera trzy obrazy(tryptyk). na których ukazany został sąd Boga wobec ludzi. Widnieją na nim ludzie nadzy. Skazywani są oni na życie po prawicy Jezusa Chrystusa lub strącani są do płomieni, które mają ukazywać piekło. Dzieło zawiera motyw religijny. Jest więc niezwykle ważny dla kultury ludzi pobożnych. Jest też niezwykle duży. Poprawia to jego widoczność. Dzieło Memlinga jest wykonany techniką,,olej na płótnie''. Moim zdaniem jest to wspaniały obraz o charakterze religijnym, co podnosi jego wartość w oczach ludzi wierzących.
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-04T15:32:54+01:00
Obraz Hansa Memlinga pt. ,,Sąd ostateczny'' obrazuje przyszłość. Autor odwołuje się do Biblii i zapowiedzi, że kiedyś przyjdzie Jezus i będzie koniec świata. Obraz ukazuje ludzi i Boga. Jedni ludzie wchodzą do Bram Królestwa Niebieskiego, a inni spadają do otchłani piekielnej. Na środku obrazu stoi anioł, który trzyma szalę (wagę) ludzkości. Bóg skazuje jednych na cierpienie a innych na nieskończoną radość. Obraz wywiera na mnie duże wrażenie. Bardzo mi się podoba. Ukazuje to, co nas kiedyś czeka. Majowie przewidują koniec świata na 2012 rok, ale ani autor obrazu, ani ludzie nie wiedzą kiedy nastąpi koniec świata. Ten obraz warto zobaczyć! Polecam !

mam nadzieję, że pomogłam ;))) ;*
1 5 1